close
دانلود آهنگ جدید
صالحی در دانشگاه فرهنگیان مشهد:همه تحریم‌ها تا آذرماه برداشته می‌شوند همکاری در فروش فایل میهن همکار
به باشگاه دانشجومعلمان ایران خوش آمدید.وارد یا عضو شوید کاربرگرامی شما اکنون در مسیر زیر قرار دارید : صالحی در دانشگاه فرهنگیان مشهد:همه تحریم‌ها تا آذرماه برداشته می‌شوند

صالحی در دانشگاه فرهنگیان مشهد:همه تحریم‌ها تا آذرماه برداشته می‌شوند

تاریخ ارسال پست:
سه شنبه 27 مرداد 1394
نویسنده:
دانشجومعلم
نظرات :
تعداد بازدید:
341

صالحی در دانشگاه فرهنگیان مشهد:همه تحریم‌ها تا آذرماه برداشته می‌شوند

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: اگر جریان هسته‌ای طبق برنامه پیش رود تا آذرماه همه تحریم‌های اشاره شده در برجام برداشته می‌شوند.

به گزارش باشگاه دانشجومعلمان ایران به نقل از دانشجو؛ علی اکبر صالحی امروز در نشست علمی- تخصصی آموزش و توسعه ایران اسلامی در دوران پسا توافق هسته‌ای در دانشگاه فرهنگیان مشهد گفت: یک مسلمان فردی کیاس است و ساده نیست، یک انشان هوشمند که اساس زندگی‌اش بر عقلانیت است. 

وی افزود: مسلمان همواره متبسم است، یک انسان در حیات طیبه خودش نیاز به دو بال سالم؛ تامین نیازهای مادی خودش در بحث سلامت و صنعت و تامین نیازهای روحانی و معنوی دارد، که این مهم فراموش شده و دنیا تشنه یک پارادایم جدید بود، به همین انقلاب اسلامی ایران، جهان را بیدار کرد. 

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: کسینجر در همین اواخر در پاسخ به پرسشی که چه شد رژیم گذشته ساقط شد و شما نتوانستید کاری کنید؟ گفت ما فکر می‌کردیم ایران در برابر خطر کمونیسم است، فکر نمی کردیم این ملت رهبرانی چون خمینی داشته باشند، این را نخوانده بودیم. این معجزه است که دشمن نتوانسته این مهم را بخواند.

صالحی بیان داشت: 36 سال از انقلاب می‌گذرد، افرادی که دوران قبل از انقلاب را دیده‌اند، می‌دانند در آن دوران نیز کلی محدودیت برای کشور وجود داشت و همچنین با پیروزی انقلاب نیز عوامل زیادی درصدد بودند تا این انقلاب را به زمین بزنند.

وی با بیان اینکه الگوی امامت و رهبری و حکمرانی را این انقلاب به جهان ارائه کرده است، با تاکید بر مسئله ولایت فقیه، گفت: با مرور زمان کارایی اصل ولایت فقیه بر همگان روشن شده که یکی از تجلیات این مهم در مذاکرات بود. 

معاون رئیس جمهور با تاکید بر اینکه رهبر معظم انقلاب به موقع به تیم مذاکره کننده تذکر می‌دانند، بیان داشت: این تذکرات به تیم مذاکره کننده اخطاری به طرف مقابل بود به همین دلیل توانستیم به مجموعه‌ای از تفاهمات در شان ملت برسیم. 

صالحی مقاومت ملت را دیگر الگوی ارائه شده از سوی انقلاب به جهانیان دانست و گفت: تیم مذاکره کننده بدون مقاومت ملت ایران نمی‌توانستند کاری از پیش ببرند، به طور مثال با کاهش قیمت دلار دشمن به این خیال بود مردمی که سرمایه‌اش کاهش یافته به خیابان خواهد آمد و در مقابل دولت می‌ایستد که ما دیدم این گونه نشد و باید به مقاومت مردم ایران در برابر مشکلات آفرین گفت که محکم ایستادند و پشت دولت و نظام را خالی نکردند. 

وی با اشاره به هشت سال دفاع مقدس بیان داشت: ملت در این دوران نیز الگویی از ایستادگی را آفرید. آینده این ملت بسیار روشن و تابناک است. امروز ما در سکوی پرتاب هستیم و ملت عزیزمان ثمره 36 سال مقاومت خود را خواهند گرفت. 

معاون رئیس جمهور با اشاره به برجام گفت: با این برجام ما به طور رسمی وارد باشگاه کشورهای دارنده انرژِی هسته‌ای شدیم و جمهوری اسلامی توانست به برکت همین اساتید و معمان شهریاری ها، علیمحمدی‌ها و رضایی نژادها را عرضه کند که این چنین افتخاراتی را بیافرینند. 

صالحی با اشاره به حیرت مسئولین آمریکایی از دستاوردهای علمی ایران، با طرح این پرسش که ایران چه کرده که 1+5 اصرار به مذاکره داشته است؟ گفت: این شش کشور 90 درصد اقتصاد جهان را در دست دارند و ایران در این مذاکرات به نوعی در مقابل کل جهان ایستاد و همچون یک کشور توسعه یافته در عرصه بین المللی حضور یافت که این امر به اعتبار رهبر معظم انقلاب و مقاومت ملت بوده است. 

وی با تاکید بر اینکه ما به دنبال سلاح نیستیم، بیان داشت: رهبر انقلاب در این زمینه تکلیف را مشخص کرده‌اند. امروز دشمن می‌داند که ایران چه قدرتی را به دست آورده است برای همین از سر ناچاری پذیرفتند. 

رئیس سازمان بسیج اتمی ایران ادامه داد: قهرمان اصلی این دستاورد ملت ایران است و با هوشیاری رهبر عزیزمان این دستاورد به دست آمده است. 

صالحی گفت: این مذاکرات از سال 90 آغاز شد و شتاب گرفت و حجت الاسلام روحاتی با مسئولیت پذیری، تحت ارشادات رهبری هدایت آن را بر عهده گرفت و این دستاورد به دست آمد.

وی خاطرنشان کرد: تمام کسانی که قبل از این تیم مذاکره کننده، مذاکرات را انجام می‌دادند خشت روی خشت گذاشتند و ما پایمان را روی شانه‌های پیشینیان گذاشتیم تا بتوانیم به این دستاورد دست یابیم. 

معاون رئیس جمهور گفت: نتیجه این برجام خنثی کردن بحث امنیت سازی بود که ما توانستیم ایران و شیعه هراسی را خنثی کنیم. جهان به وسیله رسانه‌های دشمن جور دیگری به ما می‌نگرست؛ اما آنان امروز به گونه‌ای دیگر به ما می‌نگرند. 

صالحی با بیان اینکه آزادسازی اقتصادی از دیگر نتایج این برجام است، گفت: اقتصاد نفسی تازه خواهد گرفت البته اقتصاد ابعاد مختلفی دارد که نباید همه چیز آن را به برجام گره بزنیم.

معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه ما یک قطعنامه و یک برجام داریم، گفت: باید این دو از یکدیگر تفکیک شود، در صورتی که این تفکیک به درستی انجام نمی گیرد. اگر برجام را عمل نکنیم تبعات خودش را دارد؛ اما اگر به قطعنامه عمل نکنیم اثری بر برجام ندارد. در برجام به موشک های نظامی اشاره ای نشده؛ اما در قطعنامه آمده است. 

وی افزود: در قطعنامه‌های قبلی برای سلاح های نظامی ممنوعیت ایجاد کرده بودند، در صورتی که در قطع نامه جدید این ممنوعیت تبدیل به محدودیت شده است.

صالحی با بیان اینکه این برجام باعث می‌شود که موازنه قدرت در منطقه به هم بخورد، افزود: کلید طلایی منطقه در دست ایران است و این از دیپلماسی حکیمانه ایران است. 

معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه ایران با محدودیت های زیاد پیشرفت کرده است، گفت: اطراف ما را آتش فرا گرفته و ما به لطف الهی در آرامش و امنیت زندگی می کنیم. 

وی با بیان اینکه اگر جریان هسته‌ای طبق برنامه پیش رود تا آذرماه همه تحریم‌های اشاره شده در برجام برداشته می‌شوند، گفت: براساس برجام 90 روز بعد از توافق هسته‌ای، اتحادیه اروپا تحریم‌های مالی و اقتصادی علیه ایران را لغو می‌کند و پس از انجام تعهدات ایران که یک تا یک و نیم ماه به طول می‌انجامد و تا آذرماه ادامه دارد، تحریم‌ها به طور کامل برداشته می‌شود و زمان اجرا موکول به اقدامات ایران است، چون اقدامات ما سخت افزاری و از آنان نرم افزاری است.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه هر زمان ما تعهداتمان را انجام دهیم تحریم ها لغو می‌شود؛ در خصوص این که آیا برجام به مجلس برود یا نه؟ گفت: برجام یک معاهده و کنوانسیون بین المللی نیست. پنج کشوری که با ما مذاکره کرده اند برجام را به کنگره کشور خود نمی برند. اگر آمریکا برجام را به کنگره خود برد، برای این نیست که تمام مفاد آن را مورد ارزیابی قرار دهد؛ بلکه آنان می‌گویند کل برجام را رد یا قبول می‌کنیم.

وی بیان داشت: طبق قانون اساسی معاهده و کنوانسیون‌ها که بار حقوقی دارند، بر برجام حاکم نیست، چون برجام برنامه اقدام مشترک است و امضای هیچ کس پای آن نیست. چگونه چیزی را به مجلس بفرستیم که امضا ندارد. 

صالحی با بیان اینکه برجام در چارچوب NPT انجام می‌گیرد، گفت: در مجلس معاهده انجام انتشار به تصویب رسیده و از درون این معاهده یک توافقنامه تحت عنوان پادمان نشات گرفته که این هم به طور غیرمستقیم به تایید مجلس رسیده است. 

وی خاطرنشان کرد: از دید طرف مقابل ما در گذشته به تعهدات خود به درستی عمل نکردیم، برای همین پرونده را به سازمان بین المللی فرستادند. ما هنوز در چارچوب NPT هستیم و می گوییم مذاکره کنیم تا رفع اختلاف شود.

صالحی،توافق هسته ای،برجام،توافق نامه ،برجام،حذف تحریم ها در آذرماه،صالحی در دانشگاه فرهنگیان مشهد:همه تحریم

,

مطالب مرتبط

نظرات


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی