همکاری در فروش فایل میهن همکار
به باشگاه دانشجومعلمان ایران خوش آمدید.وارد یا عضو شوید کاربرگرامی شما اکنون در مسیر زیر قرار دارید : تهیه 160 برنامه برای اجرای سند تحول آموزش و پرورش در امسال/نظارت شورای عالی انقلاب فرهنگی بر اجرای سن

تهیه 160 برنامه برای اجرای سند تحول آموزش و پرورش در امسال/نظارت شورای عالی انقلاب فرهنگی بر اجرای سن

تاریخ ارسال پست:
جمعه 11 تير 1395
نویسنده:
دانشجومعلم
نظرات :
تعداد بازدید:
384

تهیه 160 برنامه برای اجرای سند تحول آموزش و پرورش در امسال/نظارت شورای عالی انقلاب فرهنگی بر اجرای سن

مشاور وزیر آموزش و پرورش در اجرای سند تحول با تأکید بر اینکه همه برنامه‌های معاونت‌های آموزش و پرورش بر اساس سند تحول تنظیم شده است،گفت: بیش از 160 برنامه امسال در حوزه‌های مختلف برای اجرای سند تحول تهیه شده است.

به گزارش باشگاه دانشجومعلمان ایران به نقل از فارس؛ رضا مددی مشاور وزیر آموزش و پرورش در اجرای سند تحول بنیادین، اظهار داشت: سند تحول بنیادین 4 سال است در آموزش و پرورش اجرا می‌شود؛ همین تغییراتی که در دوره‌های تحصیلی افتاده و ساختار نظام آموزشی عوض شده است و در حال حاضر تغییر ساختار آموزشی که تا پایه نهم صورت گرفته است و از مهر سال جاری نیز پایه دهم با رویکرد سند تحول مستقر می‌شود، از جمله آنهاست.

وی ادامه داد: در حال حاضر بخش‌هایی از سند تحول بنیادین در حال اجراست و آموزش و پرورش برای سال جاری مأموریت اصلی خود را اجرای سند تحول گذاشته است؛ ضمن اینکه نقشه راه این سند تدوین شده و در حال حاضر مبنای تدوین برنامه سال جاری قرار گرفته است.

مددی افزود: همه برنامه‌های معاونت‌های آموزش و پرورش و دفاتر آن بر اساس سند تحول تنظیم شده و برای سال جاری بیش از 160 برنامه در قالب حوزه‌های مختلف برای اجرایی کردن سند تحول پیش‌بینی شده است، آموزش و پرورش در سال جاری بسیج شده است تا بخش‌های زیادی از سند تحول را در حوزه‌های مختلف اجرا کند.

مشاور وزیر آموزش و پرورش در اجرای سند تحول بنیادین با اشاره به اینکه در طول برنامه ششم توسعه باید بخش مهمی از سند تحول اجرا شود، گفت:‌ سال جاری نیز سال اول برنامه ششم است و در حال حاضر برای اجرای سند تحول ساز و کار مناسب اجرایی دیده شده است؛ شورای راهبری اجرای سند تحول با مسئولیت وزیر آموزش و پرورش تشکیل شده است و به طور مرتب برای اجرای سند سیاست‌گذاری می‌کند.

وی تصریح کرد: ستاد اجرایی سند نیز زیر نظر شورای راهبری تشکیل شده و برنامه‌ها و نظارت بر اجرای سند را پیگیری می‌کند؛‌ بنابراین هم از مسیر سیاست‌گذاری‌ها و برنامه‌های انجام شده و نیز فعال کردن حوزه‌های مختلف آموزش و پرورش، وزارتخانه مسئول اجرایی کردن سند تحول است.

مددی افزود: سند تحول براساس آنچه پیش‌بینی شده است باید تا افق 1404 اجرایی شود و اجرایی کردن آن کار یکباره‌ای نیست؛‌ سند تحول احکام مختلفی دارد که باید به تدریج درون برنامه‌های آموزش و پرورش جاری شود.

مشاور وزیر آموزش و پرورش در اجرای سند تحول بنیادین تأکید کرد: شورا، ستاد و کارگروه‌های سند تحول تشکیل شده و آموزش  دست‌اندرکاران و مدیران مختلف ستادی و استانی در دستور کار است تا بخش‌های مختلف آموزش و پرورش با سند تحول بیشتر آشنا شوند.

وی در پاسخ به این پرسش که «آیا خارج از مجموعه آموزش و پرورش اجرای سند تحول رصد و کنترل می‌شود؟»، گفت:‌ بله، بیرون از مجموعه آموزش و پرورش شورای عالی انقلاب فرهنگی مسئولیت نظارت بر سند تحول را بر عهده دارد؛‌ دو نهاد نظارتی در آموزش و پرورش وجود دارد،‌ بخشی از آن شورای عالی آموزش و پرورش است که مسئولیت سیاست‌‌گذاری و نظارت را برعهده دارد و دیگری شورای عالی انقلاب فرهنگی است که بر روند اجرای سند تحول نظارت می‌کند.

مددی تصریح کرد: وزارت آموزش و پرورش نیز با ساز و کاری که پیش‌بینی کرده است بر عملکرد استان‌ها،‌مناطق و واحدهای مختلف نظارت دارد.

مشاور وزیر آموزش و پرورش در اجرای سند تحول بنیادین در پاسخ به این پرسش که «آیا از نظرات معلمان در اجرای سند تحول استفاده می‌شود؟»،‌افزود:‌ اصلاً معلمان رکن اصلی اجرای سند تحول هستند و باید تلاش شود آنها کاملاً در مسیر اجرایی شدن سند فعال شوند.

وی گفت: امسال یکی از برنامه‌ها این است که معلمان با انتظارات سند تحول آشنا شوند و بدون حضور معلمان و مدیران مدارس اجرای سند تحول امکانپذیر نیست؛بنابراین اجرای سند تحول هم عزم ستادی و بخش‌های اجرایی آموزش و پرورش را می‌طلبد و هم بخش اصلی آن که مدارس،‌دانش‌آموزان، معلمان و اولیا هستند.

مددی با بیان اینکه محل اجرای سند تحول مدرسه است و باید تلاش کنیم تحول در مدارس انجام شود خاطرنشان کرد:شکل، نحوه تدارک برنامه‌ها،‌ مدیریت و محتوای مدارس باید اصلاح شود تا مدرسه‌ای جذاب و با نشاط ایجاد شود.

مطالب مرتبط

نظرات


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]