همکاری در فروش فایل میهن همکار
به باشگاه دانشجومعلمان ایران خوش آمدید.وارد یا عضو شوید کاربرگرامی شما اکنون در مسیر زیر قرار دارید : مدیرکل آموزش وپرورش خراسان رضوی: معوقات ورودی های ۹۳ را پیگیری خواهم کرد

مدیرکل آموزش وپرورش خراسان رضوی: معوقات ورودی های ۹۳ را پیگیری خواهم کرد

تاریخ ارسال پست:
پنجشنبه 30 ارديبهشت 1395
نویسنده:
دانشجومعلم
نظرات :
تعداد بازدید:
340

مدیرکل آموزش وپرورش خراسان رضوی: معوقات ورودی های ۹۳ را پیگیری خواهم کرد

مدیرکل آموزش وپرورش خراسان رضوی گفت: متاسفانه احکام ورودی های سال 93 از اول دی ماه سال 94 خورد و ما تابع قوانین استخدامی کشوری هستیم؛ حتما معوقات ورودی های 93 را پیگیری خواهم کرد.

به گزارش باشگاه دانشجومعلمان ایران به نقل از دانشجو؛ کرسی آزاد اندیشی توسط بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان مشهد با حضور حسینی، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی و مجتبوی، رییس دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی در تالار ابن هیثم پردیس شهید بهشتی مشهد برگزار شد که در ابتدای جلسه نمایندگان تشکل‌های دانشجویی به بیان نظرات خود پرداختند 

مجتبوی، رییس دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی در ادامه جلسه در حضور دانشجو معلمان دختر و پسر، گفت: جلسات کرسی های آزاد جلسات بسیار خوبی است و ما یک خانواده ایم و بین ما رفاقت وجود دارد ولی گاهی نقد هم باید صورت گیرد و نکته مهم این است که افرادی که خارج از خانواده ما هستند به صورت غیر کارشناسی نقد می‌کنند .

وی در ادامه افزود:ما باید جوان هایمان را باور کنیم و به آن ها فضا برای فعالیت بدهیم چون که هر چه دانشجویان ما بالنده تر و پویاتر باشند کمکشان به دانشگاه بیشتر می‌شود و این نکته بر کسی پوشیده نیست.

رییس دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی با اشاره به این که اگر دانشجو خفته باشد در نتیجه آن جامعه در سکوت است، بیان کرد: ما باید یک فضای نقد منصفانه به وجود آوریم بنده اعتقاد دارم که نقد، تعالی گر و سازنده باشد. ما بانک ایده در دانشگاه گذاشتیم و 300 طرح خوب داشجویان دادند وبعضی از طرح ها عملی هم شده است. 

وی با بیان این که در حوزه مسایل علمی کارهای خوبی در دانشگاه فرهنگیان صورت گرفته، گفت: شخصیت‌ها و افرادی به جلسات و همایش های علمی دانشگاه می آیند که از لحاظ مدارک علمی در سطح بالایی هستند و از زمانی که آمدم فضای اینترنتی دانشگاه توسعه پیدا کرده است. 

مجتبوی بیان کرد: ما در مورد نشریات دانشجویی با مشکل انتشار کاغذی مواجه هستیم ولی با انتشار به شیوه های دیگر مشکلی نداریم و از دانشجویان در این زمینه حمایت می‌کنیم . 

رییس دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی با اشاره به این که کارهای عمرانی زیادی در دانشگاه صورت گرفته، افزود: ما در ساخت خوابگاه برای دانشجویان با مشکل کمبود اعتبار مواجه‌ایم. ما سالن بدن سازی و فضای پارکینگی در سطح دانشگاه ایجاد کردیم و باید یک سالن مطالعه هم در خور شان دانشجو معلمان ایجاد کنیم و عملیات ساخت خوابگاه در پردیس هاشمی نژاد را آغاز کردیم چون که خوابگاه های این پردیس 40 سال پیش ساخته شده اند. 

وی ادامه داد: در شورای مشورتی دانشگاه از تمام تشکل‌های دانشجویی حضور دارند و من اصلا قبول ندارم که بچه های انقلابی را می‌خواهند در دانشگاه به انزوا بکشند. 

مجتبوی گفت: بودجه براساس شاخص های هر پردیس برنامه ریزی می‌شود و ما بیش از 200 استاد در دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی داریم که دکتر یا دانشجوی دکترا هستند با این حال اگر دانشجویان براساس مستندات به ما اطلاع دادند که استادی از لحاظ علمی و اخلاقی ضعیف است ما عذرش را خواهیم خواست. 

وی در پایان با اشاره به وضعیت خوابگاه ها، خاطرنشان کرد: اگر در سال آینده به ما دانشجو بیش از ظرفیت خوابگاه‌های ما ندادند وضعیت خوابگاه‌های ما بهتر و خلوت‌تر خواهد شد. 

در ادامه حسینی، مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی با بیان این که ما 24 انجمن علمی معلمان داریم، افزود: برای ارتباط انجمن های علمی معلمان و دانشجویان یک نفر از دانشجویان معرفی شود و در جلسات شرکت کند. ما خانه تشکل‌های انجمن های علمی را راه اندازی کردیم و می توانیم یکی از اتاق های این خانه را به انجمن‌های علمی دانشجویان بدهیم . 

وی در ادامه داد: متاسفانه احکام ورودی های سال 93 از اول دی ماه سال 94 خورد و ما تابع قوانین استخدامی کشوری هستیم؛ حتما معوقات ورودی های 93 را پیگیری خواهم کرد.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی عنوان کرد: یکی از مطالبه ما معلمان و خواسته تمام مسئولین آموزش و پرورش این است که بتوانیم حقوق معلمان را افزایش دهیم و اگر تاکنون نتوانستیم به خواسته هایمان برسیم به این دلیل نیست که نخواسته ایم بلکه نتوانسته ایم . 

حسینی با بیان این که ما از رییس جمهور خواستیم که موج سوم گشایش‌ها بعد از این که طرف‌های غربی به تعهدات خودشان عمل کنند در تعلیم و تربیت باید باشد، تصریح کرد: در سال 92 میانگین حقوق معلمان  یک میلیون و 150 هزار تومان بود در حالی که الان این میاینگین به دو میلیون و 150 هزار تومان رسیده است و هم چنین از سال 92 تا کنون قدرت خرید 22 درصد افزایش پیدا کرده است. 

وی افزود: همچنین سهم آموزش و پرورش از اعتبارات ملی در سال 92، 15  هزار میلیار تومان بوده که این رقم اکنون به 32 هزار میلیار تومان رسیده است و بنده از رییس جمهور خواستم که ازبرنامه ششم استفاده کند و سهم اعتبارات آموزش و پررش را از اعتبارات ملی حداقل به 20 درصد افزایش دهد . 

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی خاطرنشان کرد: نظام تعلیم و تربیت استاندارد براساس سند تحول بنیادین سه نوع کیفیت فضا، منابع و فرآیند دارد که ما در هر سه با مشکل مواجه ایم . 

حسینی تاکید کرد: همکاری آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان بی بدیل است چون که دانشگاه فرهنگیان یک دانشگاه استراتژیک و مهم است و سرمایه گذاری روی این دانشگاه سرمایه گذاری روی آموزش و پرورش است چون نیروی انسانی این سازمان را تامین می‌کند .

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ادامه داد: سند تحول بنیادین نقشه راهش سال گذشته رونمایی شد و نظام جامع برنامه ریزی را با 400 شاخص و80 عامل حیاتی تولید کردیم که جز برنامه های راهبردی مدیریتی است و تمام این ها مستند به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش می باشد؛ برنامه ای در آموزش و پرورش وجود ندارد که براساس این سند نباشد.

حسینی تصریح کرد: ما با 82 درصد دستگاه های این استان تفاهم نامه اجرایی امضا کردیم و این آموزش و پرورش در مقایسه با آموزش و پرورش دولت های قبل غیر سیاسی‌ترین ارگان می باشد. 

وی گفت: ما 55 هزار نیروی مازاد در استان  داریم و از 65 هزار نیرویی که بازنشسته کردیم هیچ نیرویی نگرفته ایم؛ ما باید روحیه اقتصاد مقاومتی را در دانش آموزان به وجود آوریم. 

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی افزود: هم اکنون60 هزار اتباع بیگانه در استان ما درس می‌خوانند که هفت هزار نفر بدون مدرک ثپت نام کردند، همچنین ما 105 مدرسه تک دانش آموزی داریم . 

وی در خصوص استان‌هایی که معوقات دانشجو معلمان 93 را پرداخت کرده اند، گفت: مدیران این استان ها بر خلاف ضابطه ای که به مدیرانشان ابلاغ گردیده عمل کردند. 

حسینی در پایان خاطرنشان کرد: ما تنها استانی هستیم که پارلمان دانش آموزان، دانشجویان، معلمان و فرهنگیان داریم و انتخابات برگزار می‌کنیم و صدای معلم هیچ وقت نباید خاموش شود و دانشجو معلمان صدای اصلی آموزش و پرورش اند و ما خادمان آن ها هستیم.

مطالب مرتبط

نظرات


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی