close
تبلیغات در اینترنت
موسی پور؛ تلاش می کنیم کلیه دانشجومعلمان ورودی91 مهرماه 95 فارغ التحصیل شوند همکاری در فروش فایل میهن همکار
به باشگاه دانشجومعلمان ایران خوش آمدید.وارد یا عضو شوید کاربرگرامی شما اکنون در مسیر زیر قرار دارید : موسی پور؛ تلاش می کنیم کلیه دانشجومعلمان ورودی91 مهرماه 95 فارغ التحصیل شوند

موسی پور؛ تلاش می کنیم کلیه دانشجومعلمان ورودی91 مهرماه 95 فارغ التحصیل شوند

تاریخ ارسال پست:
دوشنبه 27 مهر 1394
نویسنده:
دانشجومعلم
نظرات :
تعداد بازدید:
2658

موسی پور؛ تلاش می کنیم کلیه دانشجومعلمان ورودی91 مهرماه 95 فارغ التحصیل شوند

معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان گفت: ممکن است ،برخی از دانشجومعلمان رشته ­های دیگر که دارای معدل بالا بوده و طی نیم سال­های گذشته در سقف مقرر به انتخاب واحد اقدام کرده­اند، ممکن است بتوانند با گذراندن نیمسال تابستانی 95 تحصیل خود را تمام کنند.

به گزارش باشگاه دانشجومعلمان ایران ؛ موسی پور معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان در پاسخ به این پرسش «نیمسال اول سال تحصیلی 95-94 با چه برنامه ­های خاص یا با چه مشکلات برجسته ­ای و دغدغه­ هایی آغاز شد؟» گفت:این نیمسال دارای شرایط خاصی است. برای اولین بار همه ورودی­ های مقاطع تحصیلی مختلف دانشگاه، در کنار هم مشغول به تحصیل شدند. این یک پدیده مهم برای آموزش دانشگاه است. اولین بار است که سال اولی­ه ای هم در دوره کارشناسی پیوسته و هم در دوره کارشناسی ارشد با سال آخری­ ها، در کنار هم قرار گرفته­ اند. یعنی در این نیمسال ما شاهد عمل دانشگاه با تمام ظرفیت هستیم. این رخداد، شرایط را برای آموزش دانشگاه، سخت کرده است. این سختی از سویی به لحاظ این است که لازم است دروس همه سطوح، ارائه شود و از سویی به جهت آن است که تعداد دانشجومعلمان به حداکثر ممکن رسید. بنابراین، تدارک امور برای همه سطوح درسی و برای حداکثر ظرفیت دانشجویی کاری مشکل بود.

وی افزود: مشکلات متعددی بود. در تامین مکان برای تشکیل کلاس مشکل داشتیم. همچنین، برای تدریس دروس پایانی در برخی رشته ­های تحصیلی با مشکلاتی مواجه بودیم. البته در این زمینه مدیران محترم گروه­ های آموزشی، تدابیر لازم را اتخاذ کردند. فعلا همه امور بر اساس موازین مربوط، در حال انجام است. دانشگاه نیز امسال برای ماموریت تمام وقت حدود سیصد نفر از دبیران محترم دارای تحصیلات دکترا، اقدام کرد که با موافقت مدیران محترم آموزش و پرورش همراه شد که لازم است از آنان تشکر کنم.

موسی پور در پاسخ به این پرسش که «دانشگاه سال آینده ، دانش آموخته خواهد داشت؟» گفت: بله. شما می­دانید که اولین گروه دانشجومعلمان دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه در بهمن ماه 1391 مشغول به تحصیل شده اند و بر اساس روال پیش­ بینی شده، باید در بهمن ماه 1395 تحصیل خود را به اتمام برسانند. همه فرایندهای دانشگاه نیز بر همین اساس تنظیم شده بود. البته فارغ­ التحصیلی در چنین زمانی سبب می­ شود که این اشخاص کار خود را به مدت شش ماه با تاخیر شروع کنند.

این موضوع سبب شد تا تعدادی از دانشجومعلمان به طرق مختلف متقاضی اتخاذ تدابیری از سوی دانشگاه برای  زودتر تمام شدن تحصیلات خود و آغاز به کار در ابتدای سال تحصیلی 96-1395 باشند. بررسی­ هایی که در معاونت آموزشی انجام شد نشان داد که درخواست دانشجویان دست­کم برای رشته آموزش ابتدایی، قابل اجراست و آثار مثبت متعددی دارد. این موضوع می توانست بیش از ده هزار معلم شایسته را یکسال زودتر به آموزش و پرورش وارد کند و با عنایت به اینکه محل خدمت اغلب آنها، مناطق محروم تعیین شده، به اعتلای کیفیت آموزش کمک کند. همچنین، این موضوع کاملا در خدمت منویات رهبری در ارتباط با اقتصاد مقاومتی قرار داشت.

از این طریق، چندین میلیارد تومان منافع آموزشی حاصل می­شد. این دستاوردها سبب شد تا پیگیری موضوع مورد موافقت دانشگاه و وزارت متبوع قرار گیرد. بررسی ­ها نشان داد با ارائه دو نیمسال تابستانی، شرایط برای فارغ­التحصیلی بیش از یازده هزار نفر از دانشجومعلمان رشته آموزش ابتدایی (که تعداد آنها سیزده هزار و دویست نفر بود) فراهم می­ شود. به همین امید، دانشگاه تمام امکانات خود را بسیج کرد و نیمسال تابستانی 94 با کسب مجوزهای لازم برگزار شد. پیش­ بینی کرده ­ایم که با برگزاری نیمسال تابستانی 95 این گروه هدف به دانش ­آموختگی برسند.

آیا دانشجومعلمان سایر رشته ­ها هم فارغ ­التحصیل می­شوند؟
ممکن است. برخی از دانشجومعلمان رشته ­های دیگر که دارای معدل بالا بوده و طی نیم سال­های گذشته در سقف مقرر به انتخاب واحد اقدام کرده­اند، ممکن است بتوانند با گذراندن نیمسال تابستانی 95 تحصیل خود را تمام کنند. در حال حاضر  اداره کل آموزش دانشگاه مکلف شده است با هدایت ادارات آموزش پردیس ­های دانشگاه، ابتدا به بررسی پرونده تحصیلی تمامی دانشجومعلمان رشته آموزش ابتدایی و بعد به بررسی پرونده همه دانشجومعلمان ورودی 1391 بپردازد و همه کسانی را که شرایط برای اتمام تحصیل در شهریور 95 دارند، شناسایی کند. تلاش ما این است که با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش به اتمام تحصیل همه دانشجومعلمان ورودی 91 برای شروع به کار در مهر ماه 95 کمک کنیم.
شما در مصاحبه ­های قبلی خود بر افزایش کیفیت آموزش دانشگاه تاکید کرده بودید و برنامه­ های مختلفی برای تحقق این امر معرفی کرده ­اید. آیا واقعا کیفیت آموزش بهبود یافته است؟ آیا دانشجومعلمان دانشگاه از این حیث، رضایت دارند؟
بله. معاونت آموزشی و سایر مجموعه های دانشگاه تحت هدایت ریاست محترم دانشگاه به این موضوع باور دارند و برای افزایش کیفیت آموزش تلاش می­ کنند. در عین حال، ما آگاهی داریم که موضوع کیفیت آموزش، یک پدیده چند وجهی است و نمی­ تواند به سرعت تحقق یابد. همکاران من در تمام دانشگاه با آنکه بار آموزشی دانشگاه به شدت افزایش یافته است، در این زمینه توفیقاتی داشته اند. افزایش حضور اعضای هیات علمی دانشگاه های معتبر برای تدریس در این دانشگاه، افزایش شمار آموزشگران دارای تحصیلات دکترا، تخصصی­ تر شدن واگذاری دروس به آموزشگران، آموزش آموزشگران برای تدریس در دانشگاه و کارهایی از این نوع که به واسطه فعال شدن گروه­ های آموزشی تحقق یافته­ اند، همه در خدمت افزایش کیفیت دانشگاه هستند. باوجود این، من تردید ندارم که آنچه حاصل آمده نمی ­تواند رضایت کامل دانشجومعلمان را در پی داشته باشد. دانشجومعلمان دانشگاه، از توان پایه بالا و آرمان­ های بلندی برخوردارند که این دو ویژگی آنان سبب می ­شود، انتظاراتی داشته باشند که به سهولت نمی ­توان آنها را محقق کرد. البته این قبیل دانشجومعلمان دانشگاه هم طالب کیفیت بیشتر هستند و هم قدرشناس خدماتی هستند که برای افزایش کیفیت آموزش به عمل آمده است. 
ولی اخیرا شاهد برخی گلایه ­ها در این زمینه بوده­ایم!
بله. من نمی گویم دانشجومعلمان ما هیچ گلایه ­ای ندارند ولی گزارش می­دهم که اغلب دانشجومعلمان دانشگاه، درکی واقع ­بینانه از وضعیت رو به بهبود دانشگاه دارند و با مدیران برای اعتلای دانشگاه همراهی و همکاری دارند. این گروه در فعالیت­ های دانشگاه، مشارکت می­ کنند و ضمن کسب توفیقات تحصیلی، نظراتی برای بهسازی امور ارائه می­ کنند. البته، دانشجومعلمانی هم هستند که به دلایلی ممکن است از توفیق لازم در فرآیند تحصیلات خود برخودار نشوند و به جهت چنین موضوعی، گاهی به طرح مباحثی بپردازند که فقط خودشان مصداق آن هستند.
آیا در باره موضوع تجمیع دانشجومعلمان برخی رشته ­ها، که اخیرا هم اعتراضاتی داشتند، ممکن است توضیح دهید؟
حتما. بر اساس آنچه در دفترچه انتخاب رشته اعلام شده، اگر پذیرش دانشجومعلم در برخی از رشته­ های تحصیلی در یک پردیس کمتر از 15 نفر باشد، این دانشجومعلمان در پردیس­ هایی دیگری که آن رشته را داشته باشند، ساماندهی می­ شوند. امسال نیز در نُه رشته با این وضعیت مواجه بودیم. در این نُه رشته، 94 دانشجو پذیرش شده است. برای دانشگاه هم از جهت عمل به مقررات اعلام شده و هم برای تبعیت از اصول اقتصاد مقاومتی، ضرورت داشت این دانشجومعلمان را در پردیس­ های دیگری ساماندهی کند.
وقتی این موضوع اعلام شد، انتظار می­ رفت که برخی از دانشجومعلمان یا خانواده­ های آنان اعتراض­ هایی داشته باشند. چنین هم شد. طی روزهای گذشته این گروه از دانشجومعلمان به دانشگاه مراجعه کردند و در مواردی که امکان همکاری بود، با آنان همکاری شد و در نهایت بر اساس مقررات مربوط عمل شد. مساله تجمیع دانشجومعلمان رشته­ ـ­ مکان­ های به حد نصاب نرسیده، اولا یک موضوع دارای سابقه در این دانشگاه است و ثانیا یک پدیده درون­ دانشگاهی است که انتظار نمی­ رفت مورد عنایت خاص برخی اشخاص و رسانه­ ها قرار گیرد. در مقررات دانشگاه و وزارت متبوع، وضعیت عمل در مواجهه با این مساله روشن و اعلام شده و بر اساس آنها نیز دانشگاه عمل کرده است. برخی مواقع ممکن است تصور شود که می­ شود مقررات را به طریقی نادیده گرفت و منافعی را کسب کرد؛ ولی ما اعلام می کنمکه به مقررات سازمانی پای­بند هستیم و به آنها عمل خواهیم کرد. انشاءالله.
موسی پور در پایان نیز گفت: امیدوارم همه ما، دانشجومعلمان و آموزشگران دانشگاه توفیق یابیم در این ایام که از سویی برای عزاداری در شهر و دیار خود و از سویی برای تحصیل در محل پردیس دعوت می­ شویم، نسبت بین عزاداری و آموزش را به درستی تبیین کنیم وحق آموزش و عزاداری را بدرستی ادا نماییم.

مطالب مرتبط

نظرات

این نظر توسط ورودی 91 در تاریخ 1395/6/7 و 12:19 دقیقه ارسال شده است

واقعا اینا تو تهران چیکارمیکنن؟؟کجای دنیا دانشجو رو بورس میکنن بعد چهارسال بهش چارت درسی میدن؟؟کجای دنیا دانشگاه مث مدرسه اداره میشه و تو هفت ترم نمیتونی بیشتراز بیس واحد برداری جون تو کلاست همه معدل الف نیستن؟؟کی جواب ماها رو میده؟؟این اقایونی ک وقتو بی وقت میان مصاحبه میکنن منطقشون چیه؟؟بهتره بدونن از دانشگاه اکسفورد هم استاد بیارن وقتی پاشو میذاره تو دانشگاه فرهنگیان نمیتونه برا دانشگاه بار علمی بیاره.من خودم معدل الف هستم.باوجود اینکه تلاشی براش نکردم.ولی یقین دارم بچه تو این دانشگاه نسبت به درس خوندن بی انگیزه میشن.ادمایی ک شبوروز درس میخوندن الان تو بازار ازدن همین الان تو این دانشگاه.بخاطر قوانین شیرین این عزیزان.بیخود نیست ک معلما رو همیشه با ی تریپی میشناسن چون از دانشگاه و کار و هرجای دیگه ای خیری بهشون نرسیده جز اینکه از باریدن برف بهشون خیری برسه اونم بضرر خودشون تموم میشه

این نظر توسط مرتضی در تاریخ 1395/5/24 و 17:12 دقیقه ارسال شده است

سلام.

دوستان عزیز دنیا که به آخر نرسیده . بصورت طبیعی همه باید هشت ترمه لیسانس بگیرن. دوستان اگر در دانشگاه تهران هم درس بخونید باید هشت ترمه تموم کنید و بصورت طبیعی فارغ التحصیل میشید پس جای نگرانی نیست که از زندگی عقب بمونید. شما که 4 سال از عمرتون رو خیلی راحت در دانشگاه فرهنگیان هدر دادین این چند ماه هم روی این 4 سال. این نیز بگذرد.

توکل کنید به خدا و صبر کنید همه چیز درست میشه.

این نظر توسط مرتضی در تاریخ 1395/5/24 و 17:06 دقیقه ارسال شده است

سلام.

دوست عزیزی که فرمودین درسهای علوم تربیتی راحت هست. لطفا رعایت ادب و احترام را در اولویت کار خود قرار بدین.هر رشته ای دروس تخصصی و سخت خودش را داد و شما حق توهین و یا تحقیر رشته های دیگر را ندارید. علوم تربیتی ها هم واحد اضافه دارند و باید 161 واحد بگذرانند .در ضمن مقطع ابتدایی خیلی خیلی مهم تر از متوسطه می باشد و همه ی عالمان و اساتید به این موضوع واقف اند و این دلیل خوبی بر سخت بودن دروس علوم تربیتی است و امیدوارم که شما هر چه زودتر فارغ بشید از تحصیل تا شاهد توهین های بیشتر از سوی شما نباشیم.

موفق باشید

این نظر توسط لیلی در تاریخ 1395/5/8 و 22:59 دقیقه ارسال شده است

سلام
من دانشجوی رشته ی الهیات ورودی 91 هستم و هر ترمم 23 یا 24 واحد داشتم اما متاسفانه الان حتی ترم تابستونم بگیرم نمیتونم فارغ التحصیل بشم آخه 176 واحد کم نیست که بدون اینکه ذره ای بهش فکر کنن این همه واحد ریختن رو سرمون

این نظر توسط دانشجو معلم در تاریخ 1395/3/23 و 18:35 دقیقه ارسال شده است

واسه همه مسئولان دانشگاه فرهنگیان متاسفم که اینجوری این بچه های بی گناه دبیری رو به سخره گرفتن، اینا همون برترهای کنکور 91 بودن که با برنامه ریزی تونستن دانشگاه فرهنگیان قبول شن و حالا تو بی برنامگیه دانشگاهشون گیر کردن

این نظر توسط هادی در تاریخ 1395/3/10 و 16:20 دقیقه ارسال شده است

واقعا این انصافه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!نه انصافه؟
ماکه دانشجوی دبیری وروردی91 هستیم،یک ترم دیرترازبقیه شروع به تحصیل کردیم، الانم که میگن فارغ التحصیل نمیشید فقط علوم تربیتیا میشن؟چرا؟؟؟؟؟؟؟
مگزتفاوت دبیری هاباعلوم تربیتی ها درچیست؟علوم تربیتیاواحد های خیلی آسان ودرحدابتدایی روگذروندندتموم میشند ولی مادبیری هاکه ازاول درس های سختی راپشت سرگذروندیم میگن تموم نمیشید؟
اگر هشت ترمه کنند،تکلیف بیکاری ترم بعدی ما چه میشود؟؟؟؟؟؟؟؟
چرامادبیری هاهم مثل علوم تربیتیا150واحد نمیخونیم؟؟؟؟؟؟؟؟
کاش ماهم علوم تربیتی برمی داشتیم؟؟؟چراکه هم رتبشون خیلی خیلی بده!!!!!وهم درساشون خیلی خیلی تفریحیه!!!!!!وهم خیلی زودم تموم میشن!!!!!!!وهم حقوقشونم شایدازدبیری ها هم زیادباشه؟؟؟؟؟/
ارشدم که میتونن بخونن !!!!!!!!!!!!!!!!. لطفاااااااااااااااااااااامادبیری هاروهم همین مهرفارغ التحصیل کنیدبجای اینکه واحدهای چرت دیگررواضافه کنید
بزرگان آموزش وپرورش ازشماهایی که نظر بنده رامی بینید،خواهش میکنم به فکراین دبیری هاهم باشید!!!!!!نگذاریدبیشتر ازاین افسرده وسررررررررررررررررررردشوند
اگر واحداضافه میکنید چرافقط به دبیری ها اضافه میکنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟به علوم تفریحیاهم اضافه کنید ؟؟؟مگراوناسرکلاس نمیروند؟؟

این نظر توسط میلاد در تاریخ 1395/2/29 و 12:11 دقیقه ارسال شده است

واسه خودم متاسفم که این دانشگاه رو برای تحصیل انتخاب کردم کلی خودمو آماده کرده بودم برای امتحان ارشد یدفه اومدن 20 واحد عمومی اضافه کردن که معلوم نیست به چه دردی میخوره متاسفانه ماها هیچ برنامه ریزی و فکری پشت کارهامون نیست سال 91 دانشجو گرفتن شش ماه بیکار نگهشون داشتن بعد دقیقا موقع فارغ التحصیلی میان یک سال ماهارو از زندگی عقب میندازن حیف که پول خسارت رو ندارم وگرنه تا الان هزار بار انصراف داده بودم


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی