loading...

باشگاه دانشجومعلمان ایران

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش گفت: استفاده از وارنیش فلوراید برای دانش آموزان نیاز بـه تجهیـزات دندانپزشـكی گرانقیمـت نـدارد و علاوه بر آن حدود 50%كاهش پوسیدگی در دندان های شیری و دائمی

وارنـیش فلورایـد در دانـش آمـوزان 50درصدپوسیدگی دندان ها راكاهش می دهد

دانشجومعلم بازدید : 393 یکشنبه 30 خرداد 1395 نظرات (0)

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش گفت: استفاده از وارنیش فلوراید برای دانش آموزان نیاز بـه تجهیـزات دندانپزشـكی گرانقیمـت نـدارد و علاوه بر آن حدود 50%كاهش پوسیدگی در دندان های شیری و دائمی را به همراه دارد.

به گزارش باشگاه دانشجومعلمان ایران به نقل از پانا؛ مهرزاد حمیدی  اظهار داشت: یکی مهمترین بحث های ما سلامت دهان و دندان دانش آموزان است زیرا پوســیدگی دنــدان شــایع تــرین بیمــاری مــزمن دوران كــودكی و نوجــوانی اســت كــه در بــین اقشار جامعه بـا هـر نـژاد و رده اجتمـاعی مشـاهده مـی شـود . 

وی افزود: طبـق آخـرین بررسـی هـای بعمـل آمـده بطـور متوسـط هـر كـودک 6 سـاله ایرانـی در بـدو ورود بـه مدرسـه دارای 5 دنـدان شـیری پوســیده اســت و از ســن 6 تــا 12 ســالگی نیــز میــزان پوســیدگی دنــدانهای دائمــی رونــد افزایشی دارد.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش گفت: مطالعات انجام شده نشـان مـی دهـد كـه اطفـال در سـنین دبسـتان به طـور متوسـط نیـاز بــه دریافــت ســالیانه 3 ســاعت خــدمات دندانپزشــكی دارنــد و چنانچــه بخــواهیم چنــین اســتانداردی را پذیرفتـه و بــه كشــور خــود تعمـیم دهــیم بــالغ بــر میلیونهــا سـاعت خــدمات دندانپزشــكی مــورد نیــاز خواهد بود. 

حمیدی ادامه داد : واضح است كـه تهیـه و تـدارك نیـروی انسـانی و هزینـه اجـرای چنـین برنامـه ای بسـیار گـزاف خواهد بود حال آنكـه ارائـه خـدمات پیشـگیری در جهـت جلـوگیری از ایجـاد بیماریهـای دهـان و دنـدان صرف هزینـه بسـیار كمتـری را در پـیش خواهـد داشـت . 

وی افزود: بهتـرین زمـان جهـت كنتـرل بیماریهـای دهان و دندان سنین كودكی و یكی از بهترین مكـان هاجهـت دسترسـی بـه ایـن گـروه سـنی مدارس ابتدایی است . 

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش گفت: همزمـان بـا آمـوزش بهداشـت دهـان و دنـدان بـه دانـش آمـوزان و والـدین آنها ، اسـتفاده از وارنـیش فلورایـد بـه عنـوان یكـی از بهتـرین روشـهای پیشـگیری از پوسـیدگی دهـان و دندان انجام می شود .

وی خاطر نشان کرد : اسـتفاده از وارنـیش فلورایـد علاوه بر ایمـن بـودن آن بـرای كودكـان و كـاربرد آســان و راحــت آن توســط افــراد آمــوزش دیــده در مــدارس ابتــدایی است و همچنــین ارائــه ایــن خدمت نیاز بـه تجهیـزات دندانپزشـكی گرانقیمـت نـدارد واسـتفاده از وارنـیش فلورایـد در دانـش آمـوزان حدود 50%كاهش پوسیدگی در دندان های شیری و دائمی را به همراه دارد.

 

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
درباره ما
Profile Pic
دانشگاه فرهنگیان یا به تعبیر قدیمی دانشگاه تربیت معلم، با دانشگاه های معمولی فرق دارد، علاوه بر امتیازات دیگر دانشگاه ها امتیاز تولید معلم، مخصوص این دانشگاه است ، به این دانشگاه خیلی باید اهمیت داد. مقام معظم رهبری ......................................................................................................... انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. ......................................................................................................... * برای نمایش بهتر قالب و مطالب وبلاگ از مرورگرهای فایرفاکس و گوگل کروم استفاده نمایید.
اطلاعات کاربری
آمار سایت
 • کل مطالب : 3648
 • کل نظرات : 306
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 144
 • آی پی امروز : 29
 • آی پی دیروز : 71
 • بازدید امروز : 122
 • باردید دیروز : 325
 • گوگل امروز : 1
 • گوگل دیروز : 20
 • بازدید هفته : 447
 • بازدید ماه : 18,553
 • بازدید سال : 167,674
 • بازدید کلی : 2,962,788
 • کدهای اختصاصی

  با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان در ایمیل خود مطلع شوید لطفا ایمیل خود را وارد کنید:

  بعد از عضویت ایمیلی برایتان ارسال می گردد حتما می بایستی آنرا تایید کنید تا عضویت شما فعال شود