loading...

باشگاه دانشجومعلمان ایران

معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان مهمترین فعالیتهای این معاونت در سال تحصیلی جدید را در سه بخش ارائه کرد که رتبه بندی خوابگاهها، آغاز به کار صندوق رفاه دانشجویی و راه اندازی صدای مشاور مهمترین برنامه ها

خوابگاهها رتبه بندی می شوند/آغاز به کار صندوق رفاه دانشجویی

دانشجومعلم بازدید : 479 جمعه 28 خرداد 1395 نظرات (0)

معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان مهمترین فعالیتهای این معاونت در سال تحصیلی جدید را در سه بخش ارائه کرد که رتبه بندی خوابگاهها، آغاز به کار صندوق رفاه دانشجویی و راه اندازی صدای مشاور مهمترین برنامه های این سه بخش است.

به گزارش باشگاه دانشجومعلمان ایران به نقل از پانا؛ عباس قنبری گفت:  خرید و استقرار اتوماسیون تغذیه (به روز رسانی و توسعه کمی آن در پردیس ها) به منظور تسهیل امر تغذیه دانشجو معلمان، تجهیز زیر ساخت های استقرار گیت تردد در تمامی پردیس ها و مراکز و بهره گیری از سامانه گلستان برای نقل و انتقال، شورای بررسی موارد خاص و وشورای انضباطی برنامه های در دستور کار اداره کل برنامه ریزی و خدمات رفاه دانشجویی برخی از فعالیت های حوزه دانشجویی است. 

وی از پیش بینی اعتبار اولیه برای فعال سازی صندوق رفاه دانشجویی دانشگاه با همکاری معاونت توسعه و ارائه وام هایی در حوزه تحصیل، ازدواج، زیارت، خرید لوازم آموزشی(تبلت،رایانه)، ودیعه مسکن برای متاهلین، خدمات دوران شیردهی و امور درمانی دانشجویان باردار در صورت تاسیس و عضو گیری آن  خبر داد.

قنبری از دیگر اقدامات این حوزه، برون سپاری تغذیه به منظور  افزایش کیفیت و ارائه مناسب آن، پوشش بیمه ای مسئولیت مدنی دانشجویان برای امنیت حضور دانشجو معلمان در مسافرت ها، اردو ها و فعالیت های ورزشی در پردیس ها و تجهیز، تقویت و مناسب سازی فضاهای دانشجویی اعم از خوابگاه ها( سرای دانشجویی) سرویس های بهداشتی، سالن ها... را عنوان کرد.

وی همچنین با اشاره بر فعالسازی و تاسیس بازارچه های دانشجویی در راستای ارائه نیازهای دانشجویان از قبیل انتشارات، یارانه ای، فروش لوازم غذایی، خشکشویی، عرضه غذاهای سرد و گرم ... درسال جاری گفت: برای ایجاد مجموعه این فروشگاه ها به یکی از دو طریق تعامل با بخش خصوصی در ساخت، احداث و مدیریت منابع و یا طراحی ستادی از بین دانشجویان برای ارئه خدمات با کیفیت اقدام خواهیم کرد. 

معاون دانشجویی داشگاه با بیان اجرایی شدن طرح انتخاب دانشجوی نمونه در سال تحصیلی 95-96 و اهمیت آن در معرفی دانشگاه فرهنگیان به سایر دانشگاه ها خاطر نشان کرد: در سال گذشته 137 دانشجو معلم در رشته های علوم انسانی، علوم پایه و هنر دراین طرح شرکت کرده بودند که 6 نفر دارای بالاترین امتیاز به وزارت علوم برای رقابت با دانشجویان دیگر دانشگاه ها معرفی شدند.

وی برگزاری 4 دوره توان افزایی برای معاونان،روسای ادارات و کارشناس مسئولان و کارشناسان امور دانشجویی طی دو دوره مجازی و دو دوره حضوری و نیز همایش های یادگیری بهبود نگرش و ارتقاء آگاهی دانشجویان و همکاران در حوزه تغذیه با هدف بهبود ارائه و وضعیت تغذیه در دانشگاه، آموزش دبیران و اعضای شورای انضباطی و اعضای کمیته موارد خاص را از اقدامات این معاونت در سال 95 اعلام کرد.

معاون دانشجویی دانشگاه با تأکید بر ضرورت آگاهی سرپرست های شبانه روزی از آخرین دست آورد های علمی و به روز رسانی اطلاعات از برگزاری دوره های دانش افزایی و توانمند سازی برای 380 نفر از سرپرستان و ساماندهی، آموزش مجازی و جذب نیروهای سرپرستی شبانه روزی خبر داد و افزود: امسال در راستای افزایش انگیزه سرپرستان شبانه روزی، طرح انتخاب سرپرست نمونه بر اساس شیوه نامه شورای تخصصی اجرا و نفرات برتر معرفی و جوایز ارزنده ای دریافت خواهند کرد. 

وی با بیان کمبود سرپرست خوابگاه و نیاز هر بلوک خوابگاهی به سه سرپرست به طرح سرپرست یار اشاره و اظهار کرد: در این طرح از بین دانشجو معلمان ارشد (قدیمی) برای کمک به سرپرستان خوابگاه سرپرست یار انتخاب و بخشی از  مسئولیت ها به وی واگذار خواهد شد.

قنبری با عنوان طرح رتبه بندی خوابگاه ها برای شناسایی خوابگاه های ضعیف و ارتقاء آنها به سطح مطلوب از اقدامات در دستور کار این حوزه خاطر نشان کرد: همچنین برای توجه و بهبود زندگی خوابگاهی و بهداشت جسمی، روحی دانشجو معلمان در هفته خوابگاه ها که هرساله از 25 تا 31 اردیبهشت برگزار می شود ناظران و بازرسانی از سازمان مرکزی برای بازدید از فضاهای خوابگاهی استانها و تکمیل فرم های ارزیابی و نظارت بر آنها را خواهیم داشت. 

وی برگزاری نشست دبیران شورای صنفی در راستای آموزش، هم اندیشی و بیان انتقادات، پیشنهادات و دیدگاهها دانشجو معلمان و در کنار آن آموزش های برای رشد و ترقی و تعالی دبیران شورای صنفی را از دیگر برنامه سال جاری معرفی کرد.

معاون دانشجویی با اشاره بر دیدار پرشکوه 1700 دانشجو معلم با مقام معظم رهبری در قالب طرح دانش آموختگی بر استمرار این طرح در استان ها با حضور مسئولان محلی، استانی و کشوری تاکید کرد و گفت: امسال تلاش شد تا با اختصاص اعتباری برای اولین خروجی های دانشگاه جشن دانش آموختگی برگزار شود تا دانشجومعلمان نیز مانند سایر دانشجویان حلاوت این جشن را داشته باشند.

وی ادامه داد: دلنوشته های دانشجویان از دیدار با معظم له در حال تدوین است و به زودی منتشر می شود.

قنبری با ذکر 18 فعالیت طراحی شده در دومین اداره کل مشاوره بهداشت و سلامت راه اندازی و تکمیل سامانه کارنامه سلامت جسم و روان برای دانشجو معلمان، تجهیز اتاق معاینه و بکارگیری پزشک در شبانه روزی ها که طی آن پزشکان با حضور در پردیس ها و مراکز بر اساس فرانشیز دفترچه خدمات درمانی به دانشجویان خدمات پزشکی ارائه می دهند، برگزاری دوره توانمند سازی و آموزش پزشکان، کارشناسان و رابطان بهداشت و سلامت که تا قبل از شروع سال تحصیلی برگزار خواهد شد، تشکیل کمیته مداخله در بحران در موارد بروز مشکلات سلامتی و روحی در دانشجویان، تشکیل کارگروه پزشکی در سازمان مرکزی و استان ها با هم اندیشی جامعه پزشکان توانمند و حاذق در راستای ارائه آخرین دست آوردهای پزشکی پیرامون زندگی خوابگاهی و فعالیت های مرتبط با حوزه دانشگاه فرهنگیان و ارائه خدمات نمایشگاهی در هفته سلامت جسم در کنار دیگر دانشگاه ها را از اقدامات پیش روی این حوزه در سال 95 عنوان کرد.

وی با اشاره بر رشد 8 برابری تاسیس کلینیک و مراکز مشاوره بر اساس استانداردهای آیین نامه در سال گذشته افزود: امسال تجهیز و تاسیس 64 مرکز مشاوره در دستورکار است که می تواندفرصتی مناسب برای سوق دانشجویان به سمت استفاده از خدمات مراکز مشاوره باشد.

معاون دانشجویی دانشگاه ادامه داد: برای تاسیس و راه اندازی مرکز مشاوره به ازای هر مرکز 15 میلیون تومان پیش بینی شده که تا سه سال مورد حمایت دانشگاه و پس از آن مستقل و خود گردان به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

وی همچنین از برنامه های حوزه مشاوره بهداشت و سلامت به پرداخت حق الزحمه مشاوران براساس استانداردهای سازمان روانشناسی کشور برای رغبت وافزایش میزان همکاری با دانشگاه، برگزاری مراسم انتخاب و تقدیر از مشاور و روانشناس برتر در بین 98 پردیس و مرکز برای اولین بار به منظور رغبت در دانش افزایی، چاپ نشریه و حمایت از تازه ترین مقالات و دست آورد های علمی پژوهشی همکاران و نیز طرح مراکز مشاوره برتر با هدف زمینه سازی برای رقابت سالم متناسب با ارائه خدمات، استفاده از نیروهای مجرب و نرم افزارهای مناسب و ایجاد فرصت های فعال برای جذب دانشجویان  اشاره کرد. 

قنبری از اجرای صدای مشاور (مشاوره تلفنی برای کسانی که تمایل به مشاوره حضوری ندارند) و اجرای طرح کانون دانشجویی همراهان سلامت روان (دانشجویان رابط معتمد بین مشاور و دانشجویان دیگر) برای افزایش میزان ارائه خدمات روانشناسی و دریافت راه حل از مشاور  در سال جاری خبر داد و تصریح کرد: در سال 95 علاوه بر نشست شورای مشورتی خبرگان و نخبگان مشاوره با موضوع ارائه روش های نوین و دیدگاه ها در فضای حقیقی و مجازی همچنین کارگاه های منطقه ای در استان های همجوار برای برگزاری دوره های دانش افزایی و استفاده از خدمات سایر دستگاه ها با همیاری ستاد مبارزه با مواد مخدر، سازمان بهزیستی و سازمان نظام مشاوره  ایجاد می شود. 

وی با ذکر 17 اقدام اساسی تعریف شده در اداره کل تربیت بدنی بر طراحی، تدوین و تهیه بسته آموزشی ( نرم افزار،  پوستر، بنر، کتاب و بروشور) برای  افزایش سطح دانش دانشجویان، برگزاری جشنواره طراحی رسانه های فرهنگی ورزشی در راستای ایجاد انگیزه برای طراحی رسانه های فرهنگی ورزشی به منظور ترویج فعالیت های ورزشی توام با رعایت فرهنگ اخلاق و مسائل دینی مذهبی در میان دانشجو معلمان اشاره کرد.

معاون دانشجویی تعیین بودجه برای عضویت، شرکت و اردوی آمادگی و تهیه تجهیزات تیم های شرکت کننده در مسابقات منطقه 13 (دانشگاههای وابسته به دستگاه های اجرایی)، شرکت در مسابقات ملی فدراسیون های ورزش دانشگاهی، شرکت در المپیاد ورزشی وزارت علوم، تشکیل و تجهیز مراکز تندرستی و مشاوره ورزشی را از دیگر برنامه های در دستور کار این حوزه عنوان کرد.

وی ورزش های بومی محلی را فعالیت هایی کم هزینه و قابل اجرا در مدارس و دانشگاهها عنوان و اظهار کرد: برای نخستین بار المپیاد ورزش های همگانی وبازی های بومی محلی به میزبانی  اصفهان  برگزار می شود و برگزیدگان این مسابقات در مسابقات کشوری شرکت می کنند.

دکتر قنبری توسعه ورزش درون پردیس ها و مراکز و اختصاص فضاهای ورزشی بویژه برای خواهران را از اولویت های این حوزه عنوان و اظهار کرد: امسال همچنین تجهیز ایمن سازی  و تغییر کاربری فضاهای ورزشی به منظور غنی سازی اوقات فراغت دانشجویان با ورزش را در دستور کار قرار دادیم.

وی ادامه داد :امسال اولین جشنواره انجمن های ورزشی (که طی آن تعدادی از دانشجویان به منظور توسعه یک رشته در درون پردیس ها همکاری می کند) برگزار می شود که طی آن به  آموزش اعضای انجمن می پردازیم.

معاون دانشجویی از دیگر برنامه های  این حوزه پیش بینی اعتبار برای خرید لوازم و تجهیزات تربیت بدنی و اجاره سالن و امکان ورزشی، برگزاری سومین دوره بالندگی حرفه ای اعضای هیات علمی و غیر هیات علمی تربیت بدنی  برای افزایش تجارب و به روز رسانی دانش و نیز دوره ها و کارگاه های آموزشی مربیگری و داوری برای دانشجومعلمان دارای شرایط با استفاده از ظرفیت های وزارت ورزش و وزارت آموزش و پرورش در جهت حمایت و سوق دانشجویان به سمت ورزش برای تامین سلامت آینده آنان و پرورش معلم تندرست و شاد که بتوانند دانش آموزان توانمندی را تربیت کنند  را برشمرد.

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
درباره ما
Profile Pic
دانشگاه فرهنگیان یا به تعبیر قدیمی دانشگاه تربیت معلم، با دانشگاه های معمولی فرق دارد، علاوه بر امتیازات دیگر دانشگاه ها امتیاز تولید معلم، مخصوص این دانشگاه است ، به این دانشگاه خیلی باید اهمیت داد. مقام معظم رهبری ......................................................................................................... انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. ......................................................................................................... * برای نمایش بهتر قالب و مطالب وبلاگ از مرورگرهای فایرفاکس و گوگل کروم استفاده نمایید.
اطلاعات کاربری
آمار سایت
 • کل مطالب : 3648
 • کل نظرات : 306
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 144
 • آی پی امروز : 33
 • آی پی دیروز : 71
 • بازدید امروز : 306
 • باردید دیروز : 325
 • گوگل امروز : 1
 • گوگل دیروز : 20
 • بازدید هفته : 631
 • بازدید ماه : 18,737
 • بازدید سال : 167,858
 • بازدید کلی : 2,962,972
 • کدهای اختصاصی

  با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان در ایمیل خود مطلع شوید لطفا ایمیل خود را وارد کنید:

  بعد از عضویت ایمیلی برایتان ارسال می گردد حتما می بایستی آنرا تایید کنید تا عضویت شما فعال شود