همکاری در فروش فایل میهن همکار
به باشگاه دانشجومعلمان ایران خوش آمدید.وارد یا عضو شوید کاربرگرامی شما اکنون در مسیر زیر قرار دارید : اولویت سازمان دانش آموزی توسعه آموزشهای کاربردی است/ضرورت تنوع تشکیلات

اولویت سازمان دانش آموزی توسعه آموزشهای کاربردی است/ضرورت تنوع تشکیلات

تاریخ ارسال پست:
شنبه 01 خرداد 1395
نویسنده:
دانشجومعلم
نظرات :
تعداد بازدید:
340

اولویت سازمان دانش آموزی توسعه آموزشهای کاربردی است/ضرورت تنوع تشکیلات

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش و رئیس سازمان دانش آموزی ضمن تاکید بر توسعه آموزش در زمینه های مختلف، خواستار تقویت هویت ملی و دینی شد.

به گزارش باشگاه دانشجومعلمان ایران به نقل از پانا؛ حمیدرضا کفاش در مراسم اختتامیه دوره تخصصی تربیت مدرسان تشکیلات پیشتازان و فرزانگان که در اردوگاه میرزا کوچک خان رامسر برگزار شد، ضمن تاکید بر امر آموزش گفت: هر چه برای توسعه آموزش های مهارتی و کاربردی تلاش کنیم کم است.

وی ادامه داد: گاهی اوقات اشباع کاذب آموزش، مانع از توسعه این اکسیر حیات بخش جامعه انسانی می شود کوچک ترین مسایل را که گاهی خود را نیاز به آموزش آن نمی بینیم نیاز به آموزش دارد.

کفاش با اشاره به بیت شعر"ز گهواره تا گور دانش بجوی" افزود: ما همه نیاز به آموزش که اکسیر حیات است داریم. در واقع نیازمند آموزش های کاربردی در هر دوره ای از عمرمان هستیم.

200نفر از مربیان و مدرسین برای تکمیل دوره های تخصصی به لبنان اعزام می شون

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: آموزش را ساده نگیریم که همه چیز را می دانیم. ما در هر دوره ای نیاز به آموزش داریم و باید دانش آموزان را آموزش دهیم تا بعد ها دچار مشکل نشوند.

وی عنوان کرد: به دلیل اینکه افراد حرف های تکراری زدند احساس می کنیم همه مسایل را بلد هستیم مانند توسعه آموزش احکام. زمانی که از این نکته یاد می شود می گوییم ما آن را بلد هستیم.

کفاش تاکید کرد: باید اصلی ترین اولویت ما در آموزش و پرورش، در حوزه معاونت پرورشی و فرهنگی و سازمان دانش آموزی توسعه آموزش های کاربردی باشد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش افزود: آموزش ها برای دانش آموزان باید جذاب باشد و توسط مربیان زیبا گفته شود. روش های جذاب و شاداب را تمرین تا بتوانید آن ها را به دانش آموزان منتقل کنید.

وی خاطرنشان کرد: اکنون شیوه آموزش تغییر پیدا کرده و از روش های سنتی و بی اثر خارج شده است لذا باید به دلیل قدمت سابقه بتوانیم از تمام کشورها آموزش را بهتر داشته باشیم.

کفاش بیان کرد: باید به میدان بیاییم و روش های آموزش کودکی و جوانی را در قبال دانش آموزان یاد بگیریم. دانش آموزن از نشاط، شادابی، خوب ارائه دادن، خندیدن و تحرک استقبال می کنند.

وی ادامه داد: ما اگر شاداب باشیم می توانیم میدان را برای دانش آموز فراهم کنیم لذا با وجود صرف هزینه و وقت اصلی ترین اولویت ما این موضوع است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به توسعه آموزش در زمینه های مختلف، افزود:بحث انرژی، توسعه فضای سبز، حفظ کردن و رشد دادن آن از عمده ترین مسایل امروز است که نیاز به آموزش در بحث های مختلف دارد.

کفاش با اشاره به اینکه بیش از 75 درصد از تربیت بر سر سفره و در دوران طفولیت انجام می شود، گفت:مقام معظم رهبری در 2 دیدار اخیر که من تاکید می کنم جمله به جمله سخنان ایشان را در دیدارهای دانش آموزان و معلمان دقیق بخوانید، 35 نکته در خصوص تربیت مطرح کردند.

وی تصریح کرد: قدرت تحمل مخالف را به دانش آموزان یاد دادن، یکی از نکات ارائه شده توسط رهبر بود. یاد بگیرند که باید حرف مخالف را شنیده و منطقی با آن برخورد کنند. ما در جامعه و نظام تربیتی خود محتاج این موضوع هستیم که یاد بگیریم ذیل نظام جمهوری اسلامی و پرچم مقدس سوابق مختلف خود را عرضه کنیم.

وی عنوان کرد: یکی شدن سلایق ممکن نیست و زیبایی جامعه در تفاوت انسان ها است مهم هم جهت بودن است نه اینکه همه یک سلیقه داشته باشیم و این موضوع با آموزش صورت می گیرد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش افزود:برای تربیت دانش آموز باید خود تحمل قدرت دیگران را داشته باشیم.

وی با اشاره تاکیدات رهبری بر مساله ادب، بیان کرد: معلمان و فرهنگیان باید ادب و متانت داشته باشند چراکه نقش الگویی برای دیگران دارند.

کفاش یادآور شد: نسل مودب و با اخلاق می تواند آینده جامعه را تضمین کند. رهبر اشاره کردند که باید نظام آموزشی متحول شود چراکه نظام آموزشی ما نظام موضعی است و روش های سنتی امروز جواب نمی دهد.

وی تصریح کرد: ایشان در تاکیدات خود فرمودندآرم و نشان های سازمان منحط استفاده نشود ما آموزش و پرورشی ها، امور تربیتی ها، سازمان دانش آموزی ها،بچه های انقلاب و نظام هستیم و نظام جمهوری اسلامی را بدون ستون فقرات نظام که ولایت فقیه است، نظام جمهوری اسلامی نمی دانیم و با تفکر و اندیشه بزرگ شده ایم.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش افزود:لفظ و کلام الزاما حرکت در مسیر بیگانگان نیست ما اهل اعتکاف، کربلا و نماز اول وقت هستیم و به هویت دینی و ملی خود افتخار می کنیم این برای ما در سازمان دانش آموزی و تشکل پیشتاز و فرزانه مهم است.

وی خاطرنشان کرد: معتقدیم که تنوع تشکیلات لازم است تک تشکیلاتی لازم و ممکن نیست سلایق مختلف دانش آموزان مهم نیست مهم این است که همه ما به نظام وصل باشیم و ارزش های اصلی نظام را قبول داشته باشیم.

کفاش گفت: باید تلاش کنیم یک دانش آموز از زیر چتر تشکیلاتی بیرون نباشد این موضوع را مربی باید مطرح کند تا هم سو برای توسعه ارزش های دینی با روش های مختلف گام برداریم.

وی خاطرنشان کرد: باید برمبنای میل دانش آموز، او را در زیر چتر تشکیلات قرار دهیم و بر اساس سلیقه او طراحی برنامه داشته باشیم.

وی با اشاره به نکته دیگر فرمایشات رهبر بیان کرد: گفتمان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، بحث دیگر تاکیدات مقام معظم رهبری است آموزش و پرورش اهل تبلیغات نیست از مربیان می خواهم که نام نبرید بلکه عمل کنید.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش افزود:رهبر در این دیدارمعنای گفتمان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل را به زبان آموزش و پرورشی بیان کردند که تقویت هویت ملی و دینی صورت گیرد تا این گفتمان انجام شود.

وی ادامه داد: هویت دینی و ملی باید توسط مربیان به گفتمان تبدیل شود اگر این هویت که ماموریت سازمان دانش آموزی است، حاصل شد، موفق خواهیم بود.

کفاش بیان کرد: تقویت فرهنگ بومی محلی و اهمیت دادن به شعرا و اندیشمندان بزرگ و گرانقدر باید صورت پذیرد تا دانش آموز با احیا شدن این مسایل به ایران خود افتخار کند.

وی گفت: وظیفه ما تقویت هویت ملی است باید معصومین و دین را عملیاتی به دانش آموزان معرفی کنیم به تعبیر رئیس جمهور باید دانش آموز را تربیت دینی کنیم.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش افزود:دانش آموزان را با قرآن انس دهیم و این موضع را در دستور کار خود قرار دهیم تا اقتصاد مقاومتی حاصل شود و دشمنان نابود شوند.

کفاش با اشاره به اینکه شعارها باید عملیاتی شوند، بیان کرد: یاد دهیم به تفکر دیگران احترام بگذاریم و به دانش آموزان مثبت اندیشی را یاد دهیم و نکات منفی را مطرح نکینم.

وی عنوان کرد:به دانش آموزان آموزش دهیم نکات مثبت را ببینند و نکات منفی را نگاه نکنند به زیبایی های ملی افتخار کنند این موضوعات را باید ابتدا خود انجام داده تا دانش آموز و نسل جوان پیرو آن شوند.

مطالب مرتبط

نظرات

این نظر توسط جعفر در تاریخ 1395/3/1 و 8:23 دقیقه ارسال شده است

سلام پس ما که از اول رشته تحصیلی مان امور تربیتی است کی اعزام میشیم جناب کفاش عزیز سابقه بالایی هم داریم ...متشکرم

این نظر توسط جعفر در تاریخ 1395/3/1 و 8:23 دقیقه ارسال شده است

سلام پس ما که از اول رشته تحصیلی مان امور تربیتی است کی اعزام میشیم جناب کفاش عزیز سابقه بالایی هم داریم ...متشکرم


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی