همکاری در فروش فایل میهن همکار
به باشگاه دانشجومعلمان ایران خوش آمدید.وارد یا عضو شوید کاربرگرامی شما اکنون در مسیر زیر قرار دارید : مدیرکل خراسان رضوی : دانشگاه فرهنگیان مهمترین دانشگاه ارگانیک ومساله مدار درایران است

مدیرکل خراسان رضوی : دانشگاه فرهنگیان مهمترین دانشگاه ارگانیک ومساله مدار درایران است

تاریخ ارسال پست:
جمعه 24 ارديبهشت 1395
نویسنده:
دانشجومعلم
نظرات :
تعداد بازدید:
251

مدیرکل خراسان رضوی : دانشگاه فرهنگیان مهمترین دانشگاه ارگانیک ومساله مدار درایران است

مدیرکل آموزش وپرورش خراسان رضوی گفت: دانشگاه  فرهنگیان مهمترین دانشگاه ارگانیک ومساله مدار درایران است که تربیت معلم در تراز نظام جمهوری اسلامی ایران رابرعهده دارد ورهبرمعظم انقلاب  نیز بارها بر این اهمیت  که تربیت انسان هایی است که سرمایه ی انسانی را به عنوان پربازده ترین سرمایه تولید می کنند تاکید نموده اند.

به گزارش باشگاه دانشجومعلمان ایران به نقل از اداره کل آموزش وپرورش استان خراسان رضوی؛ دکترسیدجوادحسینی صبح امروزدرنخستین همایش استانی کارورزی با موضوع پیوند دانشگاه ومدرسه وبا محوریت نکوداشت دکترعلی اکبر سیف که در محل پردیس شهید بهشتی دانشگاه  فرهنگیان برگزار شد گفت: دانشگاه  فرهنگیان مهمترین دانشگاه ارگانیک ومساله مدار درایران است که تربیت معلم در تراز نظام جمهوری اسلامی ایران رابرعهده دارد ورهبرمعظم انقلاب  نیز بارها بر این اهمیت  که تربیت انسان هایی است که سرمایه ی انسانی را به عنوان پربازده ترین سرمایه تولید می کنند تاکید نموده اند.

مدیر کل آموزش وپرورش خراسان رضوی با اشاره به این که صاحبنظران 45درصد از سرمایه ی کشورهای توسعه یافته راحاصل ازسرمایه گذاری درآموزش وپرورش  می دانند بر ضرورت نگاه مثبت به تامین نیروی انسانی توانمند دراین حوزه تاکید کرد وگفت: خوشحالیم که در دولت تدبیر وامید به موضوع تامین نیروی انسانی اموزش وپرورش توجه شده  و دراین راستا 5هزار نیرو با آزمون سازمان سنجش پذیرش شده وعلاوه برآن برای آنان دردانشگاه فرهنگیان دوره های خاص آشنایی با تعلیم وتربیت گذاشته شده است.

دکتر حسینی باور نکردن مدرسه را ازدیگر مشکلات آموزش وپرورش خواند وگفت: مدرسه اصل نظام تعلیم وتربیت است واگر مدرسه نباشد تعلیم وتربیت محقق نمی گردد. 

وی با اشاره به نسبت نامتوازن نیروی انسانی درکادر اداری ومدارس گفت: تعلیم وتربیت در مدرسه اتفاق می افتد ومتاسفانه به ازای هر دو معلم که سر کلاس درس هستند یک نیرو در سیستم اداری فعالیت می نماید  واین درصورتی است که نسبت معلم به نیروی اداری درجهان 5 به یک می باشد که یکی ازعلت های بروز این موضوع به باورنشدن  مدرسه  بازمی گردد. 

دکترحسینی درادامه  برکاهش بروکراسی غیر ضروری ادارات  تاکید کرد وگفت:درآینده تعداد ادارات آموزش وپرورش مشهد از 8 اداره به 3اداره کاهش خواهد یافت . 

مدیر کل آموزش وپرورش خراسان رضوی مدرسه را محور نظام تعلیم وتربیت خواند وتربیت تمام ساحتی که در سند تحول بنیادین به آن اشاره شده را حاصل از فعالیت مدارس کیفی وتمام ساحتی عنوان نمود وافزود:ارتقای مدیریت آموزشگاهی با محوریت مدرسه می باشد و درجهت کیفیت افزایی مدارس مدل مفهومی آن طراحی وتدوین واجرایی گردیده  وبا توجه به این که در سند تحول بنیادین مدرسه نه تنها به عنوان کانون تعلیم وتربیت که به عنوان کانون فعالیت های اجتماعی محله قلمداد شده است  براین اساس دبیرخانه ی مشترک مدارس با دستگاه ها ونهادها راه اندازی گردیده  که نمونه ی آن  300مدرسه  است که به عنوان دبیرخانه ی مشترک آموزش وپرورش ودادگستری فعالیت  می نمایند.

 دکتر حسینی همچنین با اشاره به اهمیت  کارورزی در انتقال مفاهیم وروش های تعلیم وتربیتی به دانشجو معلمان از مدارس ومدیران مجری طرح قدردانی کرد.

دکترمجتبوی سرپرست دانشگاه فرهنگیان استان نیز درابتدای این جلسه به اهمیت ونقش دانشگاه فرهنگیان درتربیت وتامین نیروی انسانی مورد نیاز آموزش وپرورش اشاره کرد وتاثیر رفتار وگفتار مدیران مدارسی که دانشجویان دانشگاه فرهنگیان به کارورزی مشغولند را درایجادانگیزه دردانشجویان بسیارمهم خواند.

وی درادامه مراسم باشکوه تشییع وتدفین دوشهید گمنام درپردیس شهید بهشتی ، کسب 6رتبه برترعلمی از سوی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی ، کسب مقام برتر پردیس ها وکسب رتبه نخست المپیاد ورزشی دانشجویان کشور وهمچنین اعزام 400دانشجوی دانشگاه فرهنگیان به اردوهای راهیان نور را به عنوان برخی ازافتخارات این دانشگاه برشمرد.

دکتر مجتبوی  همچنین ضمن قدردانی از تعامل اداره کل آموزش وپرورش استان با دانشگاه فرهنگیان به پیگیری اخذ مجوز راه اندازی اولین مدرسه ی وابسته به دانشگاه فرهنگیان استان اشاره کرد.

دکترمیرشجاعی نیز دراین نشست به اهمیت و ویژگی های کارورزی دانشجویان وتاثیر آن درارتقای کیفیت شغلی آنان اشاره کرد.

مطالب مرتبط

نظرات


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی