close
دانلود آهنگ جدید
دادگر؛ وام 15 میلیونی جهت تامین جهیزیه به صورت قرض الحسنه ارائه می‌شود همکاری در فروش فایل میهن همکار
به باشگاه دانشجومعلمان ایران خوش آمدید.وارد یا عضو شوید کاربرگرامی شما اکنون در مسیر زیر قرار دارید : دادگر؛ وام 15 میلیونی جهت تامین جهیزیه به صورت قرض الحسنه ارائه می‌شود

دادگر؛ وام 15 میلیونی جهت تامین جهیزیه به صورت قرض الحسنه ارائه می‌شود

تاریخ ارسال پست:
شنبه 24 بهمن 1394
نویسنده:
دانشجومعلم
نظرات :
تعداد بازدید:
631

دادگر؛ وام 15 میلیونی جهت تامین جهیزیه به صورت قرض الحسنه ارائه می‌شود

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان گفت: زوجین تهرانی که در قالب این دوره تصمیم به ازدواج گرفته و هنوز دو سال از تحصیل آنان باقی مانده است؛ اما تصمیم به رفتن به خانه خود دارند، می‌توانند از خدمات دریافت خانه‌های سازمانی ۴۰ تا ۵۰ متری در اطراف تهران به صورت رایگان تا پایان تحصیل خود استفاده کنند.

به گزارش باشگاه دانشجومعلمان ایران ؛ حجت الاسلام سید امین الله دادگر، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان ، با اشاره به اهمیت ازدواج ساده و عقلانی، گفت: طرح ملی همسفر تا بهشت یکی از طرح‌های ملی و موفق مهم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری است که با مساعدت رهبر انقلاب برگزار می‌شود. 

وی ادامه داد: این طرح چندین سال است که با تغییر رویکرد، از جشن‌های ازدواج دانشجویی که در دانشگاه‌ها برگزار می‌شد و گاها شرایط فرهنگی مناسب را دارا نبود به مراسم ازدواج دانشجویی با رویکرد آموزشی، مهارتی و معنوی در شهر مشهد با برنامه‌های متنوع در فضاهای فرهنگی و قرآنی تغییر استراتژیک داده است. 

دانشگاه فرهنگیان حضور خود در طرح ملی همسفر تا بهشت را با 400 زوج دانشجو آغاز کرد 

 مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان به حضور زوج‌های دانشجوی این دانشگاه در طرح ملی همسفر تا بهشت اشاره داشت و تصریح کرد: در این میان دانشگاه فرهنگیان که مدت سه سال است از مراکز تربیت معلم به دانشگاه فرهنگیان تغییر نام داده توانسته است در سال اول تعداد 400 زوج دانشجوی خود را در این طرح مهمان کند. 

حجت الاسلام دادگر خاطرنشان کرد: سال دوم نیز حدود 800 زوج دانشجوی دانشگاه فرهنگیان به طرح ملی همسفر تا بهشت اعزام شدند که در طول این دو سال زوجین مانند دیگر دانشجویان به صورت اختیاری و در تاریخ‌های گوناگون و به شکل پراکنده با پرداخت هزینه ایاب و ذهاب در این طرح حضور پیدا می‌کردند. 

وی تاکید کرد: منتهی در سال جاری و در نوزدهمین طرح ملی همسفر تا بهشت مدت‌ها بود که به این نتیجه رسیده بودبم که با توجه به توصیه خاص وزیر آموزش و پرورش  و درخواست سرپرست دانشگاه فرهنگیان و البته کار کارشناسی صورت گرفته در دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان استقبال خوبی از برگزاری این مراسم در دانشگاه به صورت متمرکز صورت خواهد گرفت. 

زوج‌های دانشگاه فرهنگیان در زمان بندی مشخص در مشهد حضور یافتند 

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان، ادامه داد: بر این اساس تلاش جدی صورت گرفت تا در زمان مشخصی با همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان، «مفاد»؛ برگزار کنند طرح ملی همسفر تا بهشت و البته همراهی مدیریت‌های استانی پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان در زمان بندی مشخصی زوج‌های دانشجو در مشهد و در طرح ملی همسفر تا بهشت حضور یابند. 

حجت الاسلام دادگر از تلاش جهت ارائه هزینه ایاب و ذهاب زوج‌های دانشجو جهت حضور در زمان مشخص در طرح ملی همسفر تا بهشت خبر داد و افزود: در دومین گام رایزنی‌ها و هماهنگی‌هایی جهت ارائه بخشنامه به مدیریت‌های استانی دانشگاه فرهنگیان برای ایاب و ذهاب زوج‌های دانشجو صورت گرفت. 

وی ادامه داد: بر این اساس بخش نامه‌ای را سرپرست دانشگاه و بخشنامه‌ای را وزیر آموزش و پرورش به مدیریت‌های استانی ارسال کردند و خواستار انجام هماهنگی‌های لازم جهت حضور زوج‌های دانشجو در مشهد با پرداخت هزینه ایاب و ذهاب شدند.

دانشگاه فرهنگیان بزرگترین کاروان زوج‌های دانشجوی طرح ملی همسفر تا بهشت را شکل داد 

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان گفت: دانشگاه فرهنگیان از معدود دانشگاه‌هایی است که توانست در این دوره از طرح ملی همسفر تا بهشت تعداد 1260 زوج دانشجو خود را با هماهنگی 18 استان به صورت گروهی و تهیه وسیله ایاب و ذهاب به مشهد منتقل کند و بزرگترین کاروان دانشجویی طرح ملی همسفر تا بهشت تشکیل دهد. 

وی ادامه داد: دیگر پردیس‌های استانی نیز یا بلیط زمان رفت و برگشت را برای زوج‌های دانشجو تهیه کرده و یا خواستار ارائه خدمات ایاب و ذهاب زوج‌های دانشجو پس از بازگشت از سفر مشهد شده‌اند.

حجت الاسلام دادگر این حرکت در دانشگاه فرهنگیان را قابل توجه دانست و افزود: بر اساس روال برگزار کنندگان طرح ملی همسفر تا بهشت زوج‌های دانشجو خودشان در مشخص کردن زمان حضور در مشهد و پرداخت هزینه رفت و برگشت باید برنامه ریزی داشته باشند؛ اما دانشگاه فرهنگیان برای اولین بار زمان حضور زوجین دانشجوی خود و هزینه رفت و برگشت آنان را مدیریت و پرداخت کرد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان با بیان این نکته که هزینه طرح ملی همسفر تا بهشت را رهبر معظم انقلاب متعهد شده‌اند، بیان داشت: این طرح با مدیریت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری اجرایی می‌شود و ما نیز در سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان تلاش داریم تا امکان سنجی کرده که چگونه می‌توان از دغدغه زوج‌های دانشجو در این دانشگاه کم کرد.

 دانشگاه فرهنگیان در ارائه خدمات به زوجین دانشجو به خیرین توجه دارد

وی تصریح کرد: در این مسیر نگاه ما با توجه به محدودیت‌های مالی وزارت آموزش و پرورش بر بانیان خیری است که از دل مردم برای زوج‌های دانشجوی این دانشگاه حاضر به همکاری هستند.

حجت الاسلام دادگر ادامه داد: بر این اساس یکی از برنامه‌ها برای زوج‌های دانشجوی تهرانی همکاری خیرین بازار تهران است که تعدادی از این خیرین با ما به توافق رسیده‌اند که به زوج‌های دانشجو معلمی که مهریه آنان کمتر از 110 سکه بهار آزادی است و در عین حال با برنامه طرح ملی همسفر تا بهشت بخواهند زندگی خود را آغاز کنند تسهیلات ویژه بدهند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان، خاطرنشان کرد: از این تسهیلات می‌توان به دادن سه قلم از اقلام جهیزیه دختر به پدر عروس به صورت قرض الحسنه اشاره داشت که در این مورد پدر عروس هزینه این سه قلم جهیزیه را به صورت قرض الحسنه و با قیمت تمام شده کارخانه دریافت می‌کند.

وی از ارائه یک تا دو میلیون تومان پول نقد به صورت قرض الحسنه توسط بانیان خیر در بازار تهران به شوهران دارای شرایط لحاظ شده نیز خبر داد و گفت: از طرفی به آقایان نیز یک تا دو میلیون تومان کمک نقدی به صورت قرض الحسنه و با باز پرداخت اقساط ۲۰ ماهه داده خواهد شد تا کمی از دغدغه زوج‌های دانشجوی علاقمند به داشتن ازدواجی ساده را بکاهیم. 

حجت الاسلام دادگر از ارائه دیگر تسهیلات برای زوج‌های دانشجو دانشگاه فرهنگیان خبر داد و افزود: از دیگر تسهیلات می‌توان به برنامه دانشگاه جهت اعزام زوج‌های دانشجو به زیارت عتبات عالیات و یا ارائه خدمات به زوج‌های کم بضاعت دانشگاه اشاره کرد که به دلیل عمومیت نداشتن موضوع از رسانه‌ای کردن آن معذوریم.

تسهیلات ویژه مخصوص مجردین در شرف ازدواج در دانشگاه فرهنگیان ارائه می‌شود 

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان از ارائه تسهیلات ویژه به مجردین در شرف ازدواج در دانشگاه فرهنگیان خبر داد و گفت: دانشگاه فرهنگیان در حال آماده سازی بستری است که به موجب آن علاوه بر همسر گزینی دانشجویان دانشگاه از میان دانشجو معلمان، بتواند ارائه خدمات خود را به زوجینی که یک نفر آنان از دانشگاه فرهنگیان نمی‌باشد نیز تسری داد. 

وی خاطر نشان کرد: بر همین اساس دوره آموزشی قبل از انتخاب همسر توسط اساتید متبحر در قالب زوج‌های 30 تا 50 نفره در هر استان برگزار می‌شود که در پایان این دوره گواهی نامه‌ای به شرکت کنندگان اعطا می‌شود که تسهیلات ویژه ما برای این زوجین بر اساس این گواهی نامه خواهد بود. 

حجت الاسلام دادگر ادامه داد: این زوجین افرادی هستند که هنوز عقد شرعی انجام نداده‌اند؛ اما تصمیم خود را برای ازدواج با فرد مورد نظر گرفته و عقد غیر رسمی و غیر شرعی در میان آنان جاری است و یا افرادی هستند که هنوز مجرد بوده؛ اما انتخاب خود را کرده‌اند و با شرکت در این دوره تصمیم به ازدواج دارند. 

وام 15 میلیونی جهت تامین جهیزیه به صورت قرض الحسنه ارائه می‌شود

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان تمامی دارندگان گواهی نامه شرکت در این دوره را دریافت کننده 10 تا 15 میلیون تومان کمک هزینه خرید جهیزیه دانست و گفت: این مبلغ کمک هزینه به صورت قرض الحسنه و یا خرید کالا با قیمت کارخانه جهت تامین جهیزیه عروس در اختیار پدر عروس قرار داده می‌شود.

وی ادامه داد: تسهیلات دیگر ارائه وام قرض الحسنه بین یک تا پنج میلیون تومان به این زوجین خواهد بود که در صورت حمایت دانشگاه این مبلغ وام حتما به پنج میلیون تومان خواهد رسید البته این نکته مهم است که بدانیم این وام جهت رفع مشکلات مالی در ابتدای زندگی زوجینی که در این دوره شرکت داشته‌اند و جدا از وامی است که وزیر آموزش و پرورش اخیرا دستور پرداخت آن را ابلاغ کرده است. 

خانه‌های سازمانی رایگان در اختیار زوجین محصل در دانشگاه قرار می‌گیرد

حجت الاسلام دادگر به ارائه تسهیلات ویژه زوجین تهرانی در قالب دوره همسر گزینی دانشگاه فرهنگیان اشاره داشت و تصریح کرد: زوجین تهرانی که در قالب این دوره تصمیم به ازدواج گرفته و هنوز دو سال از تحصیل آنان باقی مانده است؛ اما تصمیم به رفتن به خانه خود دارند می‌توانند از خدمات دریافت خانه‌های سازمانی 40 تا 50 متری در اطراف تهران به صورت رایگان تا پایان تحصیل خود استفاده کنند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان، متذکر شد: البته تعداد این واحدهای ساختمانی زیاد نیست؛ اما زوجینی که این خدمات را دریافت کنند به جزء هزینه آب، برق و تلفن هزینه دیگری در مدت این دو سال برای این گونه منازل ندارند. 

وی ارائه هزینه‌های مقدمات عروسی را از دیگر تسهیلات ارائه شده برای زوجین شرکت کننده در دوره همسر گزینی دانست و افزود: هرینه اتومبیل، گل آرایی، سالن، عاقد و آزمایشگاه این زوجین از طرف خیرین و بانیانی که از طرف نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه فرهنگیان معرفی می‌شوند پرداخت خواهد شد و تنها هزینه ولیمه عروسی بر اساس نگاه اسلام که امری مستحب است با زوجین خواهد بود. 

حجت الاسلام دادگر شرط دریافت خدمات اعلام شده برای زوجین دانشجو را آغاز زندگی با سفر به مشهد و برگزاری ازدواج ساده عنوان و تصریح کرد: جهت تقویت ازدواج ساده و به هنگام برای دانشجویان دانشگاه‌های فرهنگیان این طرح را با نام «ازدواج ساده، عقلانی و آگاهانه» ویژه مجردینی که انتخاب خود را از میان دانشگاه فرهنگیان جهت ازدواج انجام داده باشند با شرایط مشخص اجرایی می‌کنیم.

تسهیلات ویژه طرح «ازدواج ساده، عقلانی و آگاهانه» شامل 1800 زوج کنونی دانشگاه نمی‌شود 

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان متذکر شد: این طرح شامل 1800 زوجی که اکنون در طرح ملی همسفر تا بهشت حضور خواهند داشت نمی‌شود و هنوز در دانشگاه برگزار نشده است؛ اما ما در حال آماده سازی این بسته هستیم و هماهنگی‌های خود با خیرین را انجام داده‌ایم. 

وی طرح «ازدواج ساده، عقلانی و آگاهانه» را تقویت کننده ازدواح ساده دانشجویی دانست و بیان داشت: این بسته قطعا تنوع مخاطب خواهد داشت و در نوع خود جامع ترین بسته‌ برای زوج‌های دانشجویی است که بخواهند با سفر مشهد زندگی خود را آغاز کنند.

حجت الاسلام دادگر از ایجاد کارگروه ویژه جهت آماده سازی بسته‌های این طرح خبر داد و گفت: در این کارگروه هماهنگی‌ها در حال انجام است تا به محض مشخص شدن بسته، بانیان خیر را در جریان گذاشته و مدیریت‌های استانی اجرای این طرح را در دانشگاه‌های خود آغاز کنند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان از تلاش جهت نگرفتن و یا تخفیف دادن هزینه خوابگاهی زوجین دانشجو در دانشگاه فرهنگیان خبر داد و افزود: تلاش داریم تا همکاری لازم مسئولان دانشگاه فرهنگیان را جهت نگرفتن یا تخفیف ویژه دادن به هزینه 45 درصدی اسکان و تغذیه از زوجین دانشجو را به دست آوریم. 

وی از ایجاد کمیته «امکان سنجی نحوه حمایت از ازدواج‌های دانشجو معلمان» خبر داد و بیان داشت: در این کمیته بخشی از پیشنهادات کارگروه دانشگاهی و بخشی از پیشنهادات وزارت خانه مورد بررسی و پس از تصویب به پردیس‌های دانشگاهی ابلاغ می‌شود

600 زوج دانشجو در طرح ملی همسفر تا بهشت در ماه‌های آینده حضور خواهند داشت 

حجت الاسلام دادگر در بخش پایانی این گفت‌وگو از حضور 600 زوج دانشجو در نوزدهمین طرح ملی همسفر تا بهشت خبر داد و افزود: زوجینی که نتوانستند در زمان بندی مشخص شده در مشهد حضور پیدا کنند از تاریخ هشتم بهمن ماه جاری تا پایان اردیبهشت ماه سال 95 می‌توانند تاریخی را جهت حضور در این دوره از طرح ملی همسفر تا بهشت مشخص کنند. 

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان، ادامه داد: تفاوت این زوجین با زوجینی که در زمان مقرر در این طرح حضور داشتند در این است که به دلیل کمبود بودجه باید مانند سایر زوجین هزینه ایاب و ذهاب خود را پرداخت کنند.

تمامی 1800 زوج دانشجو پنج میلیون تومان وام قرض الحسنه دریافت می‌کنند

وی به وعده فانی؛ وزیر آموزش و پرورش در ارائه وام پنج میلیون تومانی به تمام 1800 زوج دانشجوی دانشگاه‌های فرهنگیان اشاره داشت و گفت: این وام به صورت قرض الحسنه و با سود 12 درصد است که سود وام از منابع وزارت خانه پرداخت می‌شود و زوجین تنها باید اصل پول را در اقساط مشخص پرداخت کنند.

حجت الاسلام دادگر در پایان یادآورشد: دستور مکتوب ارائه این وام به زوجین دانشجو به سرپرست دانشگاه و نهاد نمایندگی رهبری دانشگاه فرهنگیان ابلاغ شده و زوجین باید جهت دریافت وام به ادارات آموزش و پرورش مراجعه کرده و با دریافت معرفی نامه در بانک عامل که بانک ملی است حضور یافته و وام خود را پس از ابلاغ وزارت به دانشگاه‌های فرهنگیان دریافت کنند.

مطالب مرتبط

نظرات


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی