همکاری در فروش فایل میهن همکار
به باشگاه دانشجومعلمان ایران خوش آمدید.وارد یا عضو شوید کاربرگرامی شما اکنون در مسیر زیر قرار دارید : طنین «گلبانگ انقلاب» ساعت ۹:۳۳ صبح ۱۲ بهمن در مدارس کشور/برگزاری کرسی‌های آزاد‌اندیشی در مدارس

طنین «گلبانگ انقلاب» ساعت ۹:۳۳ صبح ۱۲ بهمن در مدارس کشور/برگزاری کرسی‌های آزاد‌اندیشی در مدارس

تاریخ ارسال پست:
چهارشنبه 30 دي 1394
نویسنده:
دانشجومعلم
نظرات :
تعداد بازدید:
355

طنین «گلبانگ انقلاب» ساعت ۹:۳۳ صبح ۱۲ بهمن در مدارس کشور/برگزاری کرسی‌های آزاد‌اندیشی در مدارس

مسئول کمیته دانش‌آموزی و فرهنگیان ستاد دهه فجر با اشاره به جزئیات برنامه‌های دهه‌فجر امسال در مدارس، گفت: گلبانگ انقلاب در ساعت ۹:۳۳ صبح ۱۲ بهمن در مدارس کشور طنین‌انداز می‌‌شود.

به گزارش باشگاه دانشجومعلمان ایران به نقل از فارس؛ حمیدرضا کفاش مسئول کمیته دانش‌آموزی و فرهنگیان ستاد دهه فجر امروز در نشست خبری که در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد در سخنانی اظهار داشت: امسال سیاست‌هایی که حاکم بر مجموعه فعالیت‌هاست چند مرحله است که مرحله اول امیدآفرینی است یعنی مجموعه فعالیت‌ها باید روح امید را در نسل جدید زنده کند.

وی ادامه داد: همدلی و همزبانی در دهه فجر، موضوع دیگر است که همه معتقدند در سطح مدارس و دانش‌آموزان با کنار گذاشتن اختلافات سلیقه‌ای همدل و هم‌زبان باشند.

وی ادامه داد: خودباوری، سیاست دیگری است که باعث خودباوری در نسل جدید می‌شود و اقتصاد مقاومتی نکته چهارم است که باید ابعاد آن را در برنامه‌های دهه فجر برای دانش‌آموزان تبیین کنیم.

کفاش سیاست پنجم را بصیرت‌افزایی برشمرد و گفت: با تحلیل‌ها و سخنرانی‌ها باید بینش و دقت دانش‌آموزان را افزایش دهیم و نکته ششم بحث دشمن‌شناسی است که باید ماهیت انقلاب و دشمن‌شناسی را در ابعاد مختلف از بدو پیروزی انقلاب تا حال حاضر برای دانش‌آموزان بازگو کنیم.

مسئول کمیته دانش‌آموزی و فرهنگیان ستاد دهه فجر با بیان اینکه جهت‌گیری کلی این است که در دهه فجر زمینه تشریح وقایع انقلاب در مدارس فراهم شود، افزود: برنامه‌ها را در قالب دستورالعمل کاملی برای مدارس ارسال کرده‌ایم.

وی اضافه کرد: در تمام استان‌ها در ادارات آموزش و پرورش، ستاد دهه فجر داریم که هزار ستاد در ادارات کل و مناطق وجود دارد و این ستادها از یک ماه قبل فعال شده تا در مدارس اتفاق خوبی صورت گیرد ضمن اینکه برای معاونت‌های پرورشی و مسئولان فرهنگی، جلسات توجیهی برگزار شده که اولین جلسه در تهران و دومین جلسه در استان گلستان برگزار شد و این جلسه توجیهی در اواخر آذر صورت گرفته است.

مسئول کمیته دانش‌آموزی و فرهنگیان ستاد دهه فجر اضافه کرد: در 105 هزار مدرسه 105 هزار ستاد با قریب یک میلیون عضو برای 13 میلیون دانش‌آموز برنامه‌های ستاد دهه فجر را طراحی می‌کنند.

وی تصریح کرد: مراسم استقبال از دهه فجر با حضور وزیر و معاونان حوزه ستادی مراسم تجدید میثاق با آرمان‌های امام خمینی(ره) قبل از شروع دهه فجر برگزار می‌شود که در آن فرهنگیان منتخب تهران و شهرستان‌های استان تهران حضور دارند.

کفاش افزود: از 12 بهمن این میثاق به صورت کلان توسط فرهنگیان و دانش‌آموزان تهران و شهرستان‌های استان تهران انجام می‌شود و گروه 22 هزار نفری سرود در روز 22 بهمن در میدان آزادی با پرچم‌های جمهوری اسلامی ایران به اجرای سرودهای انقلابی می‌پردازند.

مسئول کمیته دانش‌آموزی و فرهنگیان ستاد دهه فجر با بیان اینکه همین کار را در مراکز استان با تعداد 1357 نفر دانش‌آموز انجام می‌شود، گفت: در شهرستان‌ها و مناطق نیز این گروه سرود وجود دارد اما تعداد آن به این اندازه نبوده و هر مدرسه یک گروه سرود ویژه خواهد داشت.

* برگزاری مراسم میهمانی لاله‌ها در 15 بهمن

کفاش با اشاره به برگزاری میهمانی لاله‌ها گفت: مراسم برگزاری میهمانی لایه‌ها و عطرافشانی مزار شهدا 15 بهمن ماه برگزار می‌شود که از برنامه‌های جذاب دانش‌آموزی بوده و با هماهنگی دانش‌آموزان از مدارس به سمت قبور شهدا حرکت می‌کنند و با آرم و نشان تشکل‌های دانش‌آموزی و مدارس خود این کار صورت می‌گیرد.

وی نواختن زنگ گلبانگ انقلاب در ساعت 9:33 دقیقه صبح 12 بهمن را برنامه دیگر برشمرد و افزود: این زمان لحظه ورود امام (ره) به میهن اسلامی است که در تمامی مدارس کشور به طور رسمی زنگ گلبانگ نواخته می‌شود و دانش‌آموزان در محوطه مدرسه یا سالن‌های پیش‌بینی شده حضور پیدا می‌کنند.

مسئول کمیته دانش‌آموزی و فرهنگیان ستاد دهه فجر تصریح کرد: برافراشته شدن پرچم جمهوری اسلامی ایران و سرود جمعی و برنامه‌های نمایش و سخنرانی‌های کوتاه در این روز پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به هفته استقبال از دهه فجر در مدارس گفت: هفته استقبال در مدارس از روز شنبه آغاز می‌شود و از خانواده‌ها، انجمن اولیا و مربیان و تشکل‌های مدارس برای آماده‌‌سازی مدارس استفاده می‌کنیم و از اعتبارات دولتی استفاده نمی‌شود بلکه خود دانش‌آموزان و اولیا و مربیان، مدارس را آماده می‌کنند؛ ضمن اینکه طرح مدرسه انقلاب که توسط اتحادیه انجمن‌های اسلامی انجام می‌شود، آغاز شده و دانش‌آموزان در هر غرفه برای دیگر دانش‌آموزان برنامه‌ها را تشریح می‌کنند.

* برگزاری کرسی‌های آزاد‌اندیشی و نقد‌های مودبانه در مدارس

کفاش با اشاره به نقد مؤدبانه یا راه‌اندازی کرسی‌های آزاد اندیشی و گفت‌وگو افزود: در این هفته نقدهای مؤدبانه، راه‌اندازی کرسی‌های آزاد اندیشی و گفت‌وگو انجام می‌شود که زنگ گفت‌وگو و نقد مؤدبانه از دستورات رئیس جمهور است و یکی از برنامه‌های رسمی مدارس برگزاری یک جلسه نقد مؤدبانه است که در آن شخصیت‌هایی دعوت می‌شوند تا انقلاب اسلامی و خاطرات پیروزی را برای دانش‌آموزان تشریح کنند و دانش‌آموزان خودشان برنامه را اداره می‌کنند که این برنامه در دبیرستان‌های متوسطه اول و دوم اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: 22 دی‌ماه که آغاز بحث‌ جشن‌های هسته‌ای بود تا 22 بهمن سالروز پیروزی انقلاب، همایش‌های فصل حضور در استان‌‌ها با بحث موفقیت‌های هسته‌ای و تاکید بر 3 اصل استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی در همایش‌های استانی در سطح کشور برگزار می‌شود.

مسئول کمیته دانش‌آموزی و فرهنگیان ستاد دهه فجر افزود: پیش‌بینی برنامه‌های مختلف برای آشنایی دانش‌آموزان با قانون و قانون‌مداری از دیگر برنامه‌هاست و تشریح کردیم افرادی از نهادها و سازمان‌ها در ایام دهه فجر دعوت شوند و مفاهیم قانون گرایی را در قالب هنر، نمایش و فیلم کوتاه در مدارس بیان کنند.

وی با اشاره به مسابقات فرهنگی و هنری گفت: توسعه مسابقات فرهنگی و هنری با تأکید بر کتابخوانی و اصل کتاب‌خواندن برای جامعه فرهنگی باید از مدارس شروع شود که در روزهای گذشته برنامه یاد یار مهربان را شروع کرده‌ایم تا دانش‌آموزان حداقل در بهمن این 2 کتاب را بخوانند و به صورت شفاهی یا خلاصه کتاب را در دهه فجر بیان کنند.

* توزیع بسته‌های فرهنگی توسط اعضای تشکل‌های دانش‌آموزی در ۲۲ بهمن

کفاش با بیان اینکه 4 تشکیلات دانش‌آموزی شامل بسیج، انجمن اسلامی، جوانان هلال احمر، پیشتازان و فرزانگان را در مدارس داریم، گفت: به اضافه این تشکل‌ها شورای دانش‌آموزی وجود دارد که این مجموعه‌ها در روز 22 بهمن مانور تشکیلاتی خواهند داشت و در مسیر راهپیمایی ایستگاه‌هایی داشته و با لباس آن تشکل از راهپیمایان پذیرایی کرده و بسته‌های فرهنگی عرضه خواهند کرد.

مسئول کمیته دانش‌آموزی و فرهنگیان ستاد دهه فجر در خصوص ارزیابی فعالیت‌های سال قبل دهه فجر گفت: دانش‌آموزان از فعالیت‌های با نشاط استقبال می‌کنند و ارزیابی که داشتیم این است که باید از فعالیت‌های مستقیم بپرهیزیم و دانش‌آموزان باید خودشان برنامه‌ها را اجرا کرده و سخنرانی‌های طولانی کنار گذاشته شود و از سال گذشته تجدید نظری که انجام دادیم این است که کارها باید بر اساس کیفیت‌بخشی باشد.

کفاش اضافه کرد: شورای هماهنگی تشکل‌های دانش‌آموزی داریم که جلسات آنها را از سال گذشته فعال کردیم و برنامه تشکل‌ها را همسو و هم‌جهت کرده‌ایم.

وی افزود: در بین والدین دانش‌آموزان نیز افرادی هستند که امکانات و ارتباطاتی دارند که سطح مشارکت آنها را در دستورالعمل امسال بیشتر کردیم و استفاده از فیلم و فضای مجازی نسبت به گذشته کاملاً مشهود است و حضور در وبلاگ و نوشته‌ها در مسابقات اولویت پیدا کرده است.

مطالب مرتبط

نظرات


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی