همکاری در فروش فایل میهن همکار
به باشگاه دانشجومعلمان ایران خوش آمدید.وارد یا عضو شوید کاربرگرامی شما اکنون در مسیر زیر قرار دارید : دکتر قنبری؛ برخورداری دانشجو معلمان از صندوق وام دانشجویی در آینده نزدیک/ برگزاری جشن فارغ التحصیل

دکتر قنبری؛ برخورداری دانشجو معلمان از صندوق وام دانشجویی در آینده نزدیک/ برگزاری جشن فارغ التحصیل

تاریخ ارسال پست:
چهارشنبه 02 دي 1394
نویسنده:
دانشجومعلم
نظرات :
تعداد بازدید:
667

دکتر قنبری؛ برخورداری دانشجو معلمان از صندوق وام دانشجویی در آینده نزدیک/ برگزاری جشن فارغ التحصیل

دکتر قنبری معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان با اشاره بر دانش آموخته شدن ورودی های سال 91 ،گفت: دانش آموختگی بخشی از دانشجو معلمان در سال آینده زمینه مناسبی برای کاهش تراکم فضاهای خوابگاهی به تناسب دانشجویان و هدایت آن به سمت استاندارد شدن است.

به گزارش باشگاه دانشجومعلمان ایران؛ دکتر قنبری معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان با تاکیدبر توجه به دانشجومعلمان و تلاش برای حفظ منزلت و کرامت آنان در برنامه ها گفت:سرپرست و مسئولین دانشگاه براین باورند که میبایست بهترین امکانات و آموزش با توجه به ماموریت گرا بودن دانشگاه فرهنگیان و رسالتش در تربیت معلمی در سطح عالی برای دانشجویان فراهم شود.

وی با اشاره به برنامه سالانه که متناسب با اولویت بندی در 3 بخش تربیت بدنی،رفاه دانشجویی، مشاوره ،بهداشت و سلامت تنظیم شده است گفت:خدمات رفاه دانشجویی برای رسیدن به جایگاه مطلوب دانشجویی در دانشگاه فرهنگیان تعریف شده است .

دکتر قنبری از اقدامات اخیر در این حوزه به گیت تردد دانشجویی در جهت حفظ حرمت دانشجو معلمان و کنترل نظام مند و نصب دستگاه اتوماسیون تغذیه در مراکز به منظور جلوگیری از اصراف و ایجاد فرصت انتخاب دانشجو بر اساس سلیقه شخصی و عدم نیاز به پیش خرید غذا اشاره کرد.

وی بر حقوق دانشجو معلمان در راستای منشور حقوق و تکالیف دانشجویان بر داشتن شورای صنفی تاکید و تصریح کرد: انتخابات  شورای صنفی تمرین مردم سالاری و توجه به حقوق دانشجو معلمان و انتخاب نمایندگان در محیطی امن و متناسب با سلیقه در حوزه های آموزشی ،فرهنگی و دانشجویی با تاکید بر همگرایی،هم اندیشی و کارگروهی است.

وی افزود: دانشجو معلمان با مشارکت در انتخابات شورای صنفی ضمن دفاع از حقوق خویش و همکاری به عنوان مشاور ،براحتی می توانند این فرهنگ و ادبیات را به دانش آموزان و نسل های آینده انتقال دهند.

معاون امور دانشجویی بر ایجاد فرصت مناسب با بهره گیری از فضاهای مجازی (ایمیل،شبکه های اجتماعی)اشاره و گفت:می توان از این ظرفیت در راستای شنیدن صدای دانشجو معلمان و حل مسائل آنها و کاهش مراجعات حضوری بهره برد.

وی براهمیت وجود روح نشاط و شادمانی میان دانشجو معلمان بخصوص دانشجو معلمان دختر که با کم تحرکی مواجه هستند تاکید و بیان کرد:برای آموزش در پردیس ها لوح های فشرده و پوسترهای آموزشی به عنوان منبع آموزش نکات ورزشی طراحی و ارسال شده است.

همچنین وی از برگزاری المپیاد ورزش همگانی در سال آینده و توسعه و آموزش ورزش های بومی محلی خبر داد.

معاون امور دانشجویی به تفاهم نامه های منعقد شده با ستاد مبارزه با مواد مخدر برای برگزاری کارگاه آموزشی در استانهای همجوار و همسنخ از نظر اقلیم و شرایط اجتماعی وآموزش مشاوران اشاره و ادامه داد:طی تفاهم نامه ای که نیز با مرکز انجمن مشاوره و روانشناسی برای صدور مجوز فعالیت های مشاوره ای و کلینیکی بسته شده،تاکنون 2 مرکز در استان گلستان راه اندازی وحداقل 15 مرکز تا پایان سال در دستور کار است.

وی در خصوص مصاحبه و معاینه دانشجویان بدو ورود چه در قالب کنکور و یا ذیل ماده 28 اساسنامه اظهار داشت: طبق دستورالعمل کارنامه سلامت که مورد تائید منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش نیز قرار گرفته به شناسایی بیماری هایی که نباید وارد چرخه معلمی شود پرداخته ، تا زمینه برای جذب ،شایسته ترین ها از نظر بهداشت و سلامت روحی،جسمی و روانی که جذب حرفه معلمی می شوند فراهم شود.

دکتر قنبری از طرح شورای تخصصی دانشجویی به عنوان زمینه مناسبی برای استفاده از کارگروهی و هم اندیشی کارشناسانه و همچنین سند سرای مطلوب به عنوان زیست مطلوب و دارای استانداردهای آموزشی، بهداشتی، فرهنگی، پژوهشی و زیستی در فضاهای شبانه روزی در دستورکار شورای و هیئت امناء دانشگاه خبر داد.

وی افزود: در خصوص تجهیز ،بهسازی و تملک دارایی در 3 بخش خوابگاهی،تربیت بدنی و مشاوره 70 درصد سرانه آن واریز شده ؛که60 درصد آن با توجه به شرایط خاص زندگی دانشجو معلمان دختر به پردیس های دختران و 40 درصد به پردیس های پسران تعلق گرفته و مابقی آن متناسب با نوع عملکرد استانها به آنها پرداخت می شود.

ازدیگر اقدامات حوزه دانشجویی ارائه اساسنامه صندوق وام دانشجویی و در آینده نزدیک برخورداری دانشجو معلمان از صندوق رفاه ،ایجاد بازارچه هایی با مشارکت دانشجویان و برونسپاری،درجهت تامین نیازمندی های آموزشی ،فرهنگی و زیستی ،برگزاری جشن دانش آموختگی در 2 سطح ملی و استانی ،فعال کردن کمیسیون موارد خاص برای حل مسائل دانشجو معلمان و ایجاد شرایط روحی-روانی بهتر با مساعدت های قانونی و بهسازی منابع انسانی اعم از سرپرستان،کارکنان و عوامل در دوره های بالندگی حرفه ای و آگاه سازی در خصوص بهترین روند وآخرین دستاوردهای علمی در حوزه آسیب اجتماعی،بحران های زندگی گروهی و مشکلات فضاهای مجازی را می توان برشمرد.

وی با اشاره بر دانش آموخته شدن ورودی های سال 91 ،خاطر نشان کرد: دانش آموختگی بخشی از دانشجو معلمان در سال آینده زمینه مناسبی برای کاهش تراکم فضاهای خوابگاهی به تناسب دانشجویان و هدایت آن به سمت استاندارد شدن است.

دکتر قنبری برضرورت سرمایه گذاری بر فعالیت های دانشجوی و کار دانشجویی تاکید و بیان کرد:توسعه فعالیت دانشجو معلمان و ایجاد فرصت برای حضور تمامی آنها در امور مختلف دانشگاه اعم از اجرایی وتصمیم گیری می توان به ارتقاءبینش و حضور داوطلبانه در فعالیت های دانشگاهی و پرورش دانشجویانی با تمام ابعاد کمک کند.

وی افزود: آزمون جامع می تواند فرصتی برای گرایش دانشجو معلمان درفعالیت های پژوهشی ،آموزشی و دانشجویی باشد.

مطالب مرتبط

نظرات


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی